مهريه‌ات را هم به حساب حج تمتع ريخته‌ام

به گزارش تا شهدا، «سيدابوالقاسم احمدي » به سال ۱۳۳۲ هجری شمسی در روستاي«شيخ شبان» دراستان «چهارمحال و بختياري» متولد شد. ابوالقاسم به دلیل فقر خانواده اش ، تحصیلات خود را در پایان مقطع متوسطه رها کرد و مشغول كشاورزي شد.مدتی نیز برای کسب رزق حلال راهي « اصفهان» شد و نزد پسر دايي خود به شغل قلمزني پرداخت. در سال ۱۳۵۵ به خدمت سربازي اعزام شد و در اوج پيروزي انقلاب اسلامي بود كه خدمت سربازي را به اتمام رسانيد.
بعد از پيروزي انقلاب اسلامي ابتدا به کمیته های انقلاب اسلامي که شكل گرفت، وارد شد و تا پايان عمر کمیته های انقلاب اسلامی آنجا خدمت کرد و سپس به سپاه پاسداران پیوست. در طول سال های دفاع مقدس ، ابوالقاسم در قامت یک نیروی عملیاتی همیشه در صحنه ، در مسئولیت های فرماندهي گروهان پياده، فرماندهي گروهان آموزش، مسئول واحد تداركات، مسئول آتشبار در گردان ادوات، مسئول موتوري يگان رزم و … شناخته می شد. سال ۱۳۷۱ براي گذراندن آموزش( دوره عالي) به« تهران» اعزام گرديد و پس از طي آموزش عالي به مدت يكسال پنج‌ماه نیزدوره آموزشی (واكنش سريع)راگذراند.اوبعد ازاین آموزشها به همرزمان خود در تيپ مستقل ۴۴ قمر بني‌هاشم(ع) در منطقه «كردستان» و جنگلهاي «آلواتان» و زندان «دولتو» ملحق شد.تا باقی مانده ضد انقلاب را که دراین مناطق مزاحمتهایی برای مردم ایجاد می کردند را نابود کند. آخرین مسئولیت وی جانشين گردان تكاوري حضرت اميرالمومنين(ع) بود. 
در دهم مرداد سال ۱۳۷۳ در يكي از گشت‌هاي گروه تکاوری در منطقه «كردستان» در ساعت ۳۰/۶ دقيقه صبح، در كمين عناصرضد انقلاب ازگروهك «دمكرات» افتاد و علي‌رغم مقاومت‌هاي شجاعانه به فيض شهادت نائل گردید. 
آن چه می خوانید وصیت نامه به جا مانده از شهید ابوالقاسم احمدی است که تنها ۴۰ روز قبل از شهادتش به رشته تحریر درآمده است. 
روحمان با یادش شاد

بسم الله الرحمن الرحیم
انا لله و انا اليه راجعون: ما از خدائيم و به سوي خدا بازمي‌گرديم.
با حمد وسپاس خداوند بزرگ كه مرا آفريد و به من عقل و كمال و عزت عطا كرد و سلام بر اولياء و انبياء پاكش و نورش در زمين، حضرت صاحب‌العصر والزمان حجت ‌ابن الحسن و نائب بر حقش حضرت امام خميني (ره) و فرزند برومند ايشان حضرت آيت‌الله خامنه‌اي. از آنجايي كه همة ما روزي به اين جهان پانهاده و ناگزير روزي بايد از اين دنيا رخت بربنديم؛ خود را موظف دانستم كه چند كلمه‌اي در باب وصيت بنويسيم انشاءالله كه مورد رضايت و قبول خداوند واقع شود.
بحمدالله اكنون كه دارم وصيت‌نامه مي‌نويسم در صحت و سلامت به سر مي‌برم و خداوند را شاكرم كه توفيق كتابت اين را به من عنايت نمود.
در ابتدا سفارش مي‌كنم به ترس از خدا و اقامة نماز در اول وقت. به من الهام شده است كه اين مرخصي، استراحت آخر من است به همين خاطر مي‌خواهم بعد از من صبور و بردبار باشيد. اول از بده‌كاري‌هايم شروع مي‌كنم. بنده حدود ۷ هزار تومان بدهكارم ولي در عوض از دونفر ديگر ۱۴۰ هزار تومان طلب دارم كه بايد آنها را وصول و بدهي‌ام را پرداخت كنيد. تا آنجا كه ياد دارم نماز و روزة ترك شده ندارم و همة خمس مالم را پرداخت نموده‌ام به غير از ۵۰ هزار توماني كه براي خرج ايام سوگواری خود کنار گذاشته‌ام. در ضمن مراسم را در خانة خودم بگيريد.
در آخر سخني با همسر محترم دارم:
همسر عزيزم اميدوارم كه اگر در طول ۱۶ سال زندگاني مشترك از اين حقير بدي ديده‌اي به بزرگي خودت عفو بفرمائي و شما را سفارش مي‌كنم كه در اين سوگ صبور و بردبار باشي. من شما را به خدا و بچه‌ها را به شما مي‌سپارم و خواهشمندم تا آنجا كه بشود بگذاريد بچه‌ها به تحصيل خود ادامه دهند و به درجات عالي علمي برسند. من شما را به عنوان وكيل و وصي بعد از خود انتخاب نموده‌ام. در ضمن مهريه‌ات را هم به حساب حج تمتع ريخته‌ام. 
من الله توفيق ۰۱/۴/۱۳۷۳
خداحافظ به اميد آمرزش حق
    سيدابوالقاسم احمدي

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا