اخبار

منطقه ۲۰ مهد شهدای مدافع حرم نام گرفت

به گزارش تا شهدا؛ برومند نامداری در جمع خبرنگاران گفت :شهرستان ری ۴۹ شهید مدافع حرم را در راستای حفظ  ارزشهای انسانی و اسلامی  تقدیم کرده است .
نامداری اظهارداشت : نامگذاری منطقه ۲۰ به عنوان قرارگاه فرهنگی شهدای مدافع حرم  می تواندگامی در نشر ارزشها و انتقال تفکر شهدا به نسل جوان و نوجوانان باشد .
وی افتتاح این قرارگاه فرهنگی را عامل ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه دانست و افزود: شهدای مدافع حرم تداوم‌گر فرهنگ ایثار و شهادت هستند و با مراجعه به تاریخ در می‌یابیم که فرهنگ دوران دفاع مقدس باعث شد تا جوانان ما مشتاقانه و داوطلبانه برای دفاع از حرم اهل‌بیت (ع) و مبارزه با گروهک‌های تکفیری اعزام شوند.
معاون امور اجتماعی و فرهنگی منطقه ۲۰ با بیان اینکه باید سیره و منش شهدا به‌عنوان فرهنگ و الگو در بین مردم معرفی شود تا روحیه شهدا در جامعه ماندگار شود، خاطرنشان کرد: یکی از عواملی که می‌تواند در ترویج فرهنگ شهادت مؤثر باشد، زنده نگهداشتن یاد و حماسه‌سازی‌های شهدا، به‌ویژه شهدای کربلا و به تبع آن شهدای انقلاب اسلامی، جنگ تحمیلی و شهدای مدافع حرم و تبیین این مطلب که «ما مدیون خون شهدا هستیم»، است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا