مناطق عملیاتی دوران دفاع مقدس سند معتبر دشمنی آمریکا با انقلاب است

به گزارش تا شهدا؛ علیرضا نخعی مدیرکل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان امروز (۱۹ آبان) در آیین اعزام ۳۲۰ دانش آموز دختر زاهدان در قالب کاروان راهیان نور بیان داشت: مناطق عملیاتی دوران دفاع مقدس کارگاه آمادگی دفاعی برای نسلهای جوانان است.
 
وی افزود: دانش آموزان با حضور در مناطق جنگی دوران دفاع مقدس بیشتر با فرهنگ ایثار و شهادت آشنا می شوند.
 
مدیرکل آموزش و پرورش استان از مناطق عملیاتی دوران دفاع مقدس به عنوان نقطه مقابل جنگ نرم دشمن علیه دانش آموزان یاد کرد و بیان داشت: در آن دوران جوانانی از دل انقلاب به عرصه نبرد با کفر قیام کردند که اگر جام شهادت را نمی نوشیدند قطعا امروز در عرصه های علمی، سیاسی و اجتماعی حرفهای زیاد برای گفتن داشتند.
 
نخعی گفت: دانش آموزان با حضور در مناطق جنگی با خون پاک شهدا عهد و پیمان می ببندد تا ادامه دهنده راه آنها باشند و هیچ گاه تاریخ انقلاب را فراموش نکند و سر لوحه زندگی فردی و اجتماعی خود قرار دهند.  
 
وی، مناطق جنگی را عرصه حماسه رزمندگان اسلام دانست و افزود: رزمندگان اسلام در دوران دفاع مقدس با تحمل سختی ها عزت و شکوه را برای ملت ایران به ارمغان آوردند.
 
مدیرکل آموزش و پرورش استان ادامه داد: بازدید از اماکن و سرزمینهای دوران دفاع مقدس در شخصیت و رفتار دانش آموزان تاثیرگذار خواهد بود و در نتیجه باعث پیشرفت تحصیلی آنان خواهد شد.
 
نخعی گفت: رفتن به مناطق جنگی برای یک دانش آموز به عنوان لحظات ناب یاد می شود که باید قدر آن را بدانید.
 
همچنین در آیین بدرقه دانش آموزان به مناطق جنگی فرمانده سپاه زاهدان، اعزام دانش آموزان را به مناطق جنگی در قالب کاروان راهیان نور از ماندگار ترین برنامه های آموزش و پرورش و سپاه یاد کرد و افزود: دانش آموزان استان با نوشتن دلنوشته و خاطرات شیرین معنوی این سفربرای شناخت بهتر این اماکن ما را یاری کنند.
 
 گفتنی است،درپایان این مراسم ۳۲۰دانش آموزدختر مدارس متوسطه دوره دوم شهرستان زاهدان در قالب کاروانی با ۸دستگاه اتوبوس به مناطق عملیاتی جنوب و جنوب غرب اعزام شدند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا