مصلاي بهشهر عطر و بوي شهيد و شهادت به خود گرفت

تا شهدا: فضاي ملکوتي مصلاي بهشهر با حضور دل دادگان به شهيد و شهادت و عاشقان ولايت، عطر و بوي شهيد و شهادت به خود گرفت و مردم ولايتمدار و انقلابي اين خطه بار ديگر با حضور باشکوه خود در مراسم وداع با پيکر ۴ شهيد والامقام، با آرمان‌هاي والاي شهدا، امام راحل و رهبري تجديد بيعت کردند.
مردم در اين مراسم معنوي با شعار مرگ بر آمريکا و يا حسين از شهدا استقبال کردند.
آقا ابراهيم پور از يادگاران ۸ سال دفاع مقدس نيز در اين مراسم با اشاره به بيان خاطرات از عمليات‌هاي مختلف گفت: رزمندگان ما در طول ۸ سال دفاع مقدس جانانه در برابر دشمن ايستادند و نشان دادند که براي انقلاب، قرآن و آرمان‌هاي اين نظام، سر مي‌دهند اما شرف نمي‌دهند.
وي افزود: امروز استکبار ستيزي بايد اولويت همه برنامه‌هاي ما باشد و با تبعيت از رهبري دنباله رو ولايت و رهرو صديق شهدا باشيم و با عمل به وصاياي شهدا در مسير شهدا و امام و آرمان‌هاي نظام قرار گيريم.
براساس برنامه ريزي انجام شده، شهرستان بهشهر داراي ۶ شهيد غواص است که در اين بين شهيد غواص حسينعلي بالويي شناسايي شده و ۵ شهيد گمنام هستند، مراسم وداع ۲ شهيد گمنام در مهديه خليل شهر برگزار و ۴ شهيد نيز در بهشهر مراسم وداع با آنان برگزار شد و فردا مراسم تشييع ۶ شهيد در بهشهر از بيمارستان امام خميني (ره) تا پارک ملت برگزار مي‌شود.
شهرستان بهشهر در ۴۵ کيلومتري شرق ساري مرکز مازندران واقع شده و ۸۰۰ شهيد تقديم انقلاب کرده است.
به گزارش ايرنا، چندي پيش پيکرهاي مطهر ۲۷۰ شهيد دفاع مقدس از طريق مرز شلمچه به ميهن اسلامي انتقال يافت که اين شهدا با تلاش کميته جستجوي مفقودين در عمليات تفحص در جنوب عراق فاو، ابوفلوس، شلمچه، مجنون و زبيدات کشف شدند.
از اين تعداد، ۱۷۵ نفر شهداي غواص بودند که اجساد مطهر آنان با دستان بسته در يک گور دسته جمعي در منطقه ابوفلوس عراق کشف شد که از اين تعداد ۳۰ شهيد غواص متعلق به مازندران بود که از اين ميان ۷ شهيد غواص شناسايي شده و ۲۳ شهيد غواص گمنام هستند. 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا