مسلمان عاشورایی هراسی از استکبار جهانی ندارد

به گزارش تا شهدا؛ سیزدهمین یادواره شهدای شهرک شاطره از توابع شهرستان اسلامشهر با حضور خانواده های معظم شهدا، مردم ولایتمدار و مسولین شهرستان اسلامشهر با سخنرانی مهندس مهدی چمران ، ومداحی حاج مرتضی طاهری و اجرای گروه همخوانی قمر بنی هاشم (ع) در مسجد جامع مهدی موعود (عج) شاطره  از توابع شهرستان اسلامشهر برگزار شد.
مهدی چمران رییس شورای شهر تهران در سیزدهمین یادواره شهدای شهرک شاطره اسلامشهر در جمع حاضران اظهار داشت: امام حسین(ع) تصمیم داشت مکتب اسلام را پیاده کند و در مقابل یزید میخواست خلافت عربی را پیاده کند؛ همانطور که امروز هم پیروان او یعنی داعشی ها، تکفیری ها و سلفی ها همان راه را دنبال می کنند و به دنبال خلیفه و خلیفه بازی دست به این جنایات می زنند.
وی افزود: پیروان مکتب یزید با ارتکاب این جنایات آبروی اسلام را می برند درحالیکه آنها بویی از اسلام نبرده اند.
چمران در ادامه گفت: در یک تقسیم بندی کلی یک اسلام عاشورایی داریم که حضرت امام(ره) درباره این اسلام از اسلام ناب محمدی یاد می کنند و در مقابل آن اسلامی که معاویه، یزید، خلفای عباسی و امروز آل سعود رهبری آن را برعهده داشتند قرار دارد که البته مورد دوم بی جهت اسلام نامگذاری شده است چراکه هیچ ربطی به اسلام ندارد.
رییس شورای شهر تهران بیان کرد: همین اسلام عاشورایی بود که پیروی انقلاب اسلامی انجامید؛ حتی همین ۱۳ آبان هم به عاشورا متصل است زیرا امام را در سال ۴۳ به ترکیه تبعید کردند و دلیل آن هم سخنرانی امام در سال ۴۲ در عاشورا و قیام و برپا داشتن اعتراض مردم به کاپیتولاسیون بود.
وی تصریح کرد: همین فلسفه عاشورایی و شهادت طلبی بود که موجب پیروزی ما در دوران دفاع مقدس نیز شد، فلسفه ای که پیرو آن سربازان منقضی خدمت شده به صورت داوطلبانه و به عشق شهادت در میدان جنگ حاضر می دشند و البته پس پیروی کشور ما زمینه پیروزی های لبنان و فلسطین را نیز فرام آورد.
چمران خاطرنشان کرد: مسلمان عاشورایی یعنی مسلمان دنباله رو سرور شهیدان؛ یعنی کسی که از استکبار جهانی هراسی ندارد و خودش را قوی و توانمند می کند و در مقابل فلسفه دشمن می ایستد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا