اخبار

مستند زندگی‌نامه یلان استکبارستیز در هرمزگان ساخته می‌شود

تا شهدا؛ محمد کرمی رئیس کنگره سرداران شهید و شهدای هرمزگان با تاکید بر اهمیت معرفی شهدای شاخص هرمزگان اظهار داشت: متاسفانه سرداران شهید اسدالله رئیسی و اسحق دارا در حد انتظار معرفی نشدند و غربت آنها حتی در استان هم احساس می‌شود.

وی در ادامه با اشاره به اقدامات انجام شده در ستاد کنگره سرداران شهید و شهدای استان هرمزگان در راستای معرفی شهدا و ترویج فرهنگ شهادت بیان داشت: تهیه کتاب، پوستر و تراکت‌های معرفی شهدا و همچنین معرفی سرداران شهید رئیسی و دارا به عنوان شهدای شاخص استان در سال ۹۴ از جمله اقدامات انجام شده در این حوزه است.

رئیس ستاد کنگره سرداران شهید و شهدای هرمزگان همچنین به برگزاری بزرگداشت حماسه ملی ۲۹ فروردین از سال ۸۸ تا کنون اشاره داشت و تصریح کرد: نهمین بزرگداشت نیز سه شنبه همین هفته با همت منطقه یکم نیرو دریایی سپاه و همکاری دستگاه‌ها و نهادهای فرهنگی استان در بوستان غدیر بندرعباس برگزار می‌شود.

کرمی در ادامه  با تشریح حماسه ملی ۲۹ فروردین ماه ۶۷  یاد آور شد: پس از نبرد نیروی دریایی ارتش با ناوهای مهاجم نیروی دریایی آمریکا در خلیج فارس و شهادت ۱۷۰ تن از  دریادلان نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران و هدف قرار گرفتن ناوهای جوشن، سهند و سبلان، رزمندگان و یلان استکبارستیز نیروی دریایی سپاه در نبردی نامتقارن توانستند یک فروند هلی‌کوپتر و یدک‌کش آمریکائی و همچنین یک فروند هلی‌کوپتر سوخت رسان انگلیسی را منهدم کنند.

وی ادامه داد: در این نبرد ۸ ساعته، سرداران شهید اسدالله رئیسی و اسحق دارا به درجه رفیع شهادت نائل آمدند و نام خود را به عنوان یلان استکبارستیز  جمهوری اسلامی ایران برای همیشه در تاریخ ثبت کردند.

رئیس ستاد کنگره سرداران شهید و شهدای هرمزگان در پایان افزود: با دعوت از یک مستندساز باسابقه اقدام به ساخت مستند زندگی این دو سردار شهید از نوجوانی، جوانی و نحوه شهادت شده است که در آینده نزدیک آماده و در اختیار علاقه‌مندان قرار می‌گیرد./دفاع پرس

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا