اخبار

مسئولان و مردم خود را مدیون خون شهدا می‌دانند

به گزارش تا شهدا؛ حجت‌الاسلام والمسلمین سید علی شاهچراغی در مراسم تقدیر از فرزندان دانش‌آموز نمونه خانواده شهدا و ایثارگران شهرری که در کانون فرهنگی این شهر برگزار شد، اظهار داشت: همه ما مدیون خون شهدا هستیم.
وی گفت: مسئولان نظام و مردم خود را مدیون خون شهدا می‌دانند به تعبیر رهبر معظم انقلاب مردم به شهدا مدیون هستند و شهدا هیچ دینی از مردم به عهده ندارند.
امام جمعه شهرری عنوان کرد: از ابتدای انقلاب تا امروز همه اقتدار و امنیت کشور به برکت خون شهدا است، در این ارتباط رهبر معظم انقلاب فرمودند « اگر خون پاک شهدا نبود وضع امروز ما غیر از این بود، چرا که خون شهدا همانند سدی در برابر نفوذ دشمن عمل می‌کند»، به همین سبب هر میزان ما از آنان تقدیر و تجلیل کنیم جز وظایف ما است تا باشد که مشمول شفاعت آنان شویم.
حجت‌الاسلام شاهچراغی، اظهار داشت: این ایام دهه فجر و امام راحل متعلق به همه مردم است ما هر چه از فضائل از امام راحل بگوییم کم است، و باید به وظیفه و مسئولیت‌های خود توجه داشته باشیم.
وی افزود: در میان همه کشورهای مختلف شخصیت‌ها و مصلحانی وجود دارند اما هیچ کدام از نظر شخصیت همانند امام راحل جامع نسیتند چرا که ایشان از جنس انبیاء بود زیرا امام را ملت ما کاری کرد که انبیا و اولیا انجام می‌دادند.
امام جمعه شهرری ابراز داشت: از عمده دلایل پیروزی امام راحل این بود که خدا را باور داشتند و ایمان ایشان به خدا بسیار قوی بود چرا که هرکس که به خدا اعتماد کند پیروز می‌شود و خدا برای او کافی است.
حجت‌الاسلام شاهچراغی گفت: از ویژگی‌های بارز امام راحل خودباوری بود بدون نیاز به شرق و غرب فرمودند من خود دولت تعیین می‌کنم و از ویژگی‌های دیگر ایشان شجاعت و اعتماد بر مردم بود.
وی در پایان خاطرنشان کرد: در بیانات امام بویی از یاس و ناامیدی وجود نداشت و همیشه در کلامشان خدا و پیروزی را باور داشتند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا