مروری بر یاد و خاطره شهید سید علی میرشمسی +تصاویر

به گزارش تا شهدا؛ در سال چهل و دو چشم به جهان گشود و انگار این چشم ها گشوده شدند تا  ندای روح زمان بی پاسخ نماند. او فرزند سید حسین و از ذریه پیامبر بود و مادرش شیرزنی که او را رسم مردانگی آموخت.

سالهای اولین زندگی شادی بخش خانه بود و در کنار پدر درس زندگی می آموخت. هفت ساله که شد قلم عشق بر دست گرفت و راهی مدرسه شد. سالهای تحصیل را با موفقیت پشت سر گذاشت و این راه را تا دوم دبیرستان ادامه داد. پس از آن سید علی در سپاه  به کار مشغول شد، در ابتد ای راه جوانی اش زندگی مشترکش را با دختری از خانواده ای  متدین آغاز کرد و دخترش فاطمه سادات را از خود و زندگی مشترکشان به یادگار گذاشت. با نواخته شدن آهنگ جهاد رهسپار میدان جنگ شد و آنجا که مرد از نامرد شناخته می شود مردانگی اش را به اثبات رساند. در طول بیست و یک ماهی که در جبهه بود مخلصانه در این مسیر گام بر می داشت به طوری که تنها شش بار به دیدن خانواده اش آمد. او که سر تیم شناسایی بود انگار راههای آسمان را بیشتر از زمین شناخته بود که در تاریخ ۲۱ بهمن ۶۴ در عملیات غرورآفرین والفجر ۸ ملکوتی شد. ذریه زهرایی اش سرنوشت گمنامی را برای سید علی میر شمسی  تا ۹ سال  رقم زد وسر انجام  در تاریخ ۷ مرداد ۷۴  به  آغوش وطن بازگشت و در بهشت شهدای اردکان در کنار دیگر یارانش به خاک سپرده شد.
این شهید بزرگوار در وصیت نامه ی خود خطاب به آیندگان این چنین می نویسد:
از شماها می خواهم که همیشه و همه حال یارویاور اسلام و رهبر باشید و از دستوارتش که همان دستورات امام زمان (ع) و خدا می باشد مو به مو اطاعت کنید و نگذارید که دل رهبر آزرده و ناراحت گردد چرا که اگر خدای ناکرده دل رهبر آزرده گردد خداوند این نعمت را از شماها می گیرد وبر شما ها کسی را مسلط می نماید که دیگر نمیگذارد لحظه ای آرام و آسوده زندگی کنید.
وصیتی دارم به تمام جوانان این مرز و بوم، آنهائی که به برکت خون شهدا حالا دارند آزادانه زندگی می کنند و در پناه حکومتی بسر می برند که همه اینها مدیون خون شهدا می باشد . لذا از شماها می خواهم که اولا سلامم را از راه دور پذیرا باشید و در ثانی نگذارید این جبهه ها خالی بماند چرا که اگر خالی بماند دشمنان شما خیلی خوشحال می شوند و آنروز دیگر باید عزای اسلام و مسلمین را گذاشت بدانید که این جنگ همانطور که امام عزیزمان فرمودند برای ما نعمت است . و این جنگ یک امتحان الهی است برای همه ماها. سعی کنید از این امتحان سرفراز و سربلند بیرون آئید و در روز قیامت در پیشگاه خداوند و ائمه و شهدا روسفید باشید و مطلب دیگر اینکه سعی کنید همیشه از این دولت خدمتگذار و مسئولین دولتی و ائمه جمعه و دیگر مسئولین زحمتکش را حمایت کنید. و مطلب دیگر هم اینکه از دولت و مسئولین مملکتی می خواهم که قدر این ملت را بدانید چرا که این ملت در دنیا که هیچ بلکه در تاریخ از لحاظ اخلاق و رفتار و کمک نمونه و الگو می باشد . سعی کنید به دردهای این ملت محروم و مستضعف رسیدگی کنید و آنها را از اسلام و دولت خوشحال نگه دارید و سعی کنید با اخلاق خوب و گیرای خودتان دوستان زیادتری برای اسلام و قرآن پیدا کنید و در برابر مخالفین و منافقین و دیگر توطئه گران موضع سرسختی را بگیرید و روی خوش به اینها نشان ندهید و نگذارید از اخلاق و رفتارتان سوء استفاده کنند و در برابر مکرهایشان شما هم مکر کنید و بدانید که قرآن هم در این رابطه آیه ای دارد که می فرماید”مکرو و مکرالله والله خیرالماکرین” اگر کسی در برابر خداوند مکر کند خداوند هم بر ایشان مکر می کند و خدا بهترین مکر کننده هاست.
روحش شاد و راهش پر رهرو باد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا