اخبار

مروری بر زندگی‌ نامه چند تن از شهدای انقلاب

به گزارش تا شهدا؛ روزگاری در جریان نهضت شکوهمند اسلامی جوانان انقلابی اعم از زن و مرد، پیر و جوان برای رسیدن به انقلاب اسلامی جانشان را از دست دادند. آنها جانشان را فدای عقیده و مذهب کردند.
امام خمینی (ره) فرمودند: “شهدا امام زادگان عشقتند که مزارشان زیارت گاه اهل یقین است. در سی و هشتمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی یاد و خاطره شهدای گرانقدر انقلاب اسلامی گرامی می‌داریم و به معرفی چند تن از شهدای انقلاب می‌پردازیم.
 
***
شهید محمدجواد ناصرشریعتی
 
مادر آرزوی دامادی‌اش را داشت، قبل از اینکه شهید شود می‌خواست برایش همسری بگیرد. هر بار که صحبتش را پیش می‌کشید، پاسخ می‌شنید، انشالله پس از پیروزی انقلاب، می‌دانم چه آرزوهایی برایم داری ولی خدا مرا به میهمانی دعوت کرده است، باید عاشقانه به ملاقاتش بشتابم.
 
گویی به قلبش افتاده بود، با چه دل قرصی می‌گفت پس ا زپیروزی انقلاب. انگار پیروز برایش به روشنی آیه‌ای بود که می‌گوید؛ حق آمد باطل رفت. محمد جواد متولد ۱۳۴۴ در همدان بود. اگر از مردم محله، مهم ترین خصیصه اخلاقی‌اش را می‌پرسیدی، امانت داری‌اش را مثال می‌زدند. محمد جواد پیشه‌اش طلاسازی بود و شاید به همین دلیل شناخته بود که چه رهبری و چه مردمی دارد؛ بیهوده نمی‌گویند که قدر زر، زرگر شناسد قدر گوهر، گوهری. در بیست و دوم بهمن ۵۷ پس از تسخیر کلانتری‌های مختلف در درگیری‌ها محمد جواد ناصر شریعتی هم به شهدای انقلاب پیوست.
 
شهید رسول قدیمی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا