مردم کردستان در استقبال از شهدا سنگ تمام گذاشتند/شناسایی یکی از ۱۷ شهید تفحص شده

تا شهدا:  محمدرضا شرفبیانی دوشنبه‌شب در مراسم شبی با شهدا که به مناسبت ورود شهدای تازه تفحص شده مناطق اقلیم کردستان عراق به بیجار و در حسینه این شهر برگزار شد، اظهار کرد: بر اساس برنامه‌ریزی که از طرف ستاد فرماندهی کل قوا انجام گرفت، قرار بر این شد از طریق مرز باشماق، ۱۷ شهید گرانقدر وارد کشور شوند.
وی بیان کرد: براساس تدبیر و موافقت فرمانده کمیته مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح، پیکر پاک و مطهر شهیدان که در منطقه عملیاتی خاک عراق از جمله کرکوک، پنجوین و دو منطقه دیگر تفحص و در عملیات‌های والفجر ۹ و ۴ و ۱۰ و نصر ۷ به شهادت رسیده بودند، در شهرهای استان کردستان تشییع شوند.
شرفبیانی افزود: یکی از شهدای تفحص شده از فرماندهان لشکر عاشورا به نام سردار منصور سودی است که با ۱۶ شهید گمنام دیگر پیکر مطهرش در شهرهای استان و دیگر شهرهای مهین اسلامیمان مورد استقبال مردم ولایت‌مدار قرار خواهد گرفت و در نهایت به تهران منتقل و مورد شناسایی قرار خواهند گرفت.
مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس کردستان ضمن تقدیر از تمامی مردم کردستان که به خوبی از این شهدا استقبال کردند، گفت: مردم کردستان در استقبال از شهدا سنگ تمام گذاشتند چون این ماییم که مهمان شهدا هستیم و آنان خود میزبان مردم هستند.
وی با بیان اینکه شهدا با ایثار خون خود درس عزت و استقامت را به ما آموختند خواستار توجه به ارزش‌ها و اهداف و آرمان‌های شهدا شد.
شرفبیانی با بیان اینکه دشمنان در صدد هستند روحیه ایثار و شهادت‌طلبی را از مردم ایران به ویژه جوانان ما بگیرند، بیان کرد: با نشر ارزش‌های انقلاب دفاع مقدس و شهدا راه را بر نقشه‌های شوم دشمنان خواهیم بست.
مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس کردستان با تقدیر از استاندار کردستان، فرمانداران، فرماندهان نظامی و انتظامی و خبرنگاران صدا و سیما و دیگر خبرنگاران رسانه‌ها و خبرگزاری‌ها، عنوان کرد: تمامی این تلاش‌ها گام نهادن در مسیر و راه شهدا است.
* فارس

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا