مردم سنگ‎تمام گذاشتند

به گزارش تا شهدا؛ یادواره ۱۴۰۰ شهید شهرستان گرگان شب گذشته در آستان مقدس امامزاده عبدالله (ع) این شهرستان باحضور گسترده مردم، خانواده‎های معظم شهدا و ایثارگران و جمعی از مسئولان برگزار شد اما چیزی که بیش از همه در این برنامه نمود داشت جای خالی آرم برخی نهادهای متولی و فرهنگی در بنرها و پوسترهای ستاد برگزاری این یادواره بود.
بسیاری از مراسم‎های فرهنگی، مذهبی و ارزشی مانند محرم و صفر، پنج‎آذر، سوم خرداد، هفته بسیج و هفته دفاع مقدس جزو شعائر انقلاب اسلامی است که از دستگاه‎های متولی انتظار می‎رود به سادگی از کنار آن عبور نکنند و از برگزاری چنین مراسم ها و یادواره‎هایی تنها به گرفتن عکس یادگاری، انجام کارهای صوری و پر کردن گزارش عملکرد اکتفا نشود.
نباید بگذاریم که شهدا در کم‎توجهی مسئولان متولی غریب واقع شوند و داستان غربت‎شان از جریان شهادت‎شان غم‎انگیزتر شود باید هوشیار باشیم و بیدار؛ تا شرمنده شهدا نشویم و خواب غفلت بین ما و ارزش‎ها فاصله نیندازد.
جای خالی آرم برخی نهادها و دستگاه‎های اجرایی در ستاد یادواره ۱۴۰۰ شهید گرگان تلنگری برای نگارش این مطلب شد؛ کسانی که می‎توانند با حضور و همراهی پررنگ خود در محافل شهدا چراغ امید مردم شوند از آنها انتظار بیشتری می‎رفت.
بهتر است موضوعی که به شهید و شهادت برمی‎گردد حضور مسئولان متولی و فرهنگی را در چنین یادواره‎هایی پررنگ‎تر ببینیم تا دین خود را به شهدا ادا کنیم و بیش از این شرمنده شهدا نباشیم.
در حقیقت آنچه که نگارنده را وادار به نوشتن کرد این بود که همه خود را مدیون خون شهدا می‎دانیم و اعتقاد داریم که آسایش و امنیت جامعه مرهون همان کسانی است که جان بر کف و با خلوص نیت در صحنه حاضر شدند، خون دادند و شهید شدند است بنابراین از این نکته نباید غافل شد که سطح انتظارات از مسئولان فرهنگی، تبلیغی و ترویجی نسبت به سایر نهادها و دستگاه‎های اجرایی بیشتر و بالاتر است.
هر ساله یادواره‎های شهدا به صورت مردمی و ستادی برگزار می‎شود و همه دست به دست هم می‎دهند تا مراسمی در خور و شأن شهدا انجام گیرد.
""
این مراسم با همکاری ستاد یادواره شهدای شهرستان گرگان و اجلاسیه ۴ هزار شهید استان گلستان برگزار شد و جای خالی برخی نهادها در بنرهایی که مزین به یادواره ۱۴۰۰ شهید شهرستان گرگان بود جای بسی تامل داشت جالب‎تر آنکه ۱۷ دستگاه اجرایی در این یادواره نقش‎آفرین بودند و جای کسانی که مسئولیت ترویج فرهنگ ایثار و شهادت را بر عهده دارد در بنرها و پوسترها خالی بود.
یادواره ۱۴۰۰ شهید شهرستان گرگان همزمان با بیست و هشتم ماه صفر و سالروز رحلت پیامبر (ص)، شهادت امام حسن مجتبی (ع) و شهادت علی‎ابن موسی‎الرضا (ع) با هدف آشنایی نسل جوان با فرهنگ ایثار، شهادت، پایمردی و استقامت در دوران دفاع مقدس و انقلاب اسلامی برگزار شد.
یادواره ۱۴۰۰ شهید شهرستان گرگان پنج‎شنبه ۱۹ آذرماه بعد از اقامه نماز مغرب و عشاء با سخنرانی حجت‎الاسلام غلامرضا قندهاری مسئول دفتر حوزه نمایندگی ولی فقیه در سپاه استان سمنان در آستان مقدس امامزاده عبدالله (ع) شهرستان گرگان برگزار شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا