اخبار

مردم ايران بدون واهمه‌ای از جان عزيزانشان برای پیروزی گذشتند

به گزارش تا شهدا؛ مراسم جشن انقلاب شامگاه روز چهارشنبه پس از اقامه نماز جماعت مغرب و عشاء در مسجد حضرت علي اصغر(ع) ابهر برگزار شد.
در اين محفل نوراني دو تن از قاريان برجسته شهرستان به تلاوت كلام الله مجيد پرداختند سپس پرچيني مداح اهل بيت(ع) و یکی از اعضا هيئت امناي مسجد اشعاري در خصوص حضرت امام(ره)، انقلاب اسلامي و شهداي دفاع مقدس برای حاضران سرودند.
در ادامه حجت الاسلام شبيري مسئول هيئت صالحين ابهر با اشاره به اینکه بايد به چرایي وقوع انقلاب بپردازيم، گفت: ملت متدين، غيور و انقلابي ايران اسلامي پس از ساليان متمادي كه از حكومت و سلطه سلاطين به ستوه آمده بودند در سال ۵۷ شمسي دست رد به سينه يكي از جانيان عصر وحكومت پرخفقان پهلوي زدند و گفتند كه ديگر حاضر نيستند به هيچ وجه غير از حكومت اسلامي رضايت دهند.
وی ادامه داد: از آنجایي كه رهبري الهي حضرت امام(ره) را براي اين هدف خود يافته بودند، ديگر كوتاه نيامده و انقلابي را به پيروزي رساندند كه در تاريخ نظير ندارد. مردم ايران عاشق امامشان بودند و از نثار جان عزيزشان براي ايشان هيچ دريغي نداشته و ترديدي به خود راه نمي‌دادند.
مسئول هيئت صالحين ابهر با اشاره به اینکه در مجله” تايمز لندن” كه يكي از مجلات مشهور كشور بريتانيا است در آن زمان بیان شد كه آيت الله خميني رهبر ۷۹ ساله را نمي‌توان با تحت فشار قرار دادن تضعيف كرد، اظهار کرد: در جاي ديگر از این مجلیه آمد؛ آيت الله خميني غرب را با بحران جدي مواجه كرد تصميمات او چنان رعد آسا بود كه مجال هر گونه اقدامي را از غربي‌ها گرفت. او مردي بود كه با كلام خود همگان را مسحور مي كرد. وي با زبان مردم سخن مي گفت و با رفتار و سخنانش اعتماد به نفس را در مردم ايجاد مي‌کرد.
در این مراسم فرمانده سپاه ناحيه ابهر سرهنگ فروزنده، مسئول عقيدتي سياسي سپاه ابهر حجت الاسلام محمدي، مسئول هيئت طلاب ابهر همتي، رئيس اداره تبليغات اسلامي حجت الاسلام محمدي و جمعي از مسئولان شهري حضور داشتند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا