اخبار

مراسم یادبود سردار شهید مهدی ناصری درساوه برگزارشد

به گزارش تا شهدا؛ سیدمصطفی کشفی درمراسم یادبود این شهید که روز دوشنبه ۱۴ دی‌ماه درگلزار مطهر شهدای امامزاده سیدعلی اصغر برگزارشد، ضمن تجلیل ازمقام شهدا و تأکید بر زنده نگه‌داشتن یاد و خاطره شهدا و تداوم راه و هدف و آرمان آنها برلزوم ترویج فرهنگ شهید و شهادت و ایثار و فداکاری درجامعه و انتقال آن به نسل‌های آینده تأکید کرد و افزود: عشق به امام و شهادت و همچنین معنویت و شجاعت آنها ازجمله‌ی ویژگی‌های شهیدان است.
رئیس بنیاد ساوه ادامه داد: شهيدان ما با ايثار و از خود گذشتگي خود عزتمندي و زندگي با شرافت را براي كشور ما به ارمغان آوردند و ما بايد باپيروي ازشهداي عزيزمان رهرو راه راستين آنها باشيم.
در بخشی از وصیتنامه سردار شهید مهدی ناصری آمده است: « گاهی اوقات فکر می‌کنم که باید روزی هزاران هزار بار، شکر الهی را به جای آورد کهدر چنین موقعیتی زنده هستم و می‌توانم در راه حق جهاد کنم و جان ناقابل خود را، کهامانتی بیش نیست در راه قرآن و اسلام فدا کنم؛ ای جوانان عزیز، ای امت قهرمان، فرصت‌ها را غنیمت بشمارید و راه شهدای عزیز راادامه دهید که تنها مایه عزت ما، همین جهاد در راه خداست. مبادا که از امام دستبردارید، او بود که اسلام را نجات داد».
شهید ناصری درقسمتی از وصیتنامه خود گفته: «و شما ای پدرومادر عزیزم، بدانید که من آگاهانه به این راه قدم گذاشتم ومی‌خواهم – اگر خدا قبول کند – همچون حضرت «علی‌اکبر(ع)» در کربلای ایران، خونم ریخته شود، اگر خداوند توفیق شهادت را نصیبم کرد، شما صبور و بردبار باشید که خداوند صابرانرا دوست دارد و خدای را شاکر باشید که امانت الهی را باز پس داده‌اید؛ و شما برادران و خواهرانم،امیدوارم که شما نیز همیشه موفق و مؤید بوده باشید وراهی را بروید که رضای خداوند درآن است».
گفتنی است شهید مهدی ناصری سال ۱۳۴۱ دريك خانواده مذهبی پا به عرصه وجود گذاشت، پس از اخذ مدرك ديپلم درجمع بسیجیان پایگاه شهید باهنر و همراه برادرش شهید هادی ناصری درجبهه‌های نبرد حق علیه باطل شرکت کرد .
وی درعمليات مختلف ازجمله رمضان، بيت المقدس، والفجر مقدماتی، والفجرهاي یک، دو، سه،چهار و هشت، عملیات خيبر و بدر، كربلاي ۴ و ۵ حضوريافت و باپذيرش مسووليت‌های خطيری همچون فرماندهی گردان ولی‌عصر(عج)، قائم مقامي فرماندهي سپاه ساوه و كاردانی و پشتكار خويش را درخدمت و دفاع از آرمان‌های مقدس و معنوی اثبات کرد.
ابوالفضل ناصری برادر شهید درحاشیه این مراسم گفت: شجاعت، خلوص نیت و یادخدا درهمه امور از ویژگی‌های بارز مهدی بود.
وی بااشاره به زمان شهادت گفت: آقا مهدی درسال ۶۶ درسن ۲۵ سالگی به درجه رفیع شهادت نایل شد.
خاطره گویی سردار احمدجلالی ازهمرزمان شهید و برگزاری مراسم عزاداری اباعبدالله الحسین(ع) ازدیگر مراسم‌های برپا شده به یاد این شهید بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا