اخبار

مراسم یادبود سردار شهید رضا فرزانه برگزار شد

به گزارش تا شهدا؛ مراسم یادبود سردار شهید رضا فرزانه فرمانده سابق لشکر عملیاتی ۲۷ محمد رسول الله عصر روز شنبه ۱۵ اسفند ۹۴ ، با حضور سردار کاظمینی فرمانده سپاه تهران، سردار فضلی جانشین سازمان بسیج مستضعفین، سردار ذوالقدر جانشین فرمانده سپاه حضرت محمد رسول الله(ص)، سردار بیگدلی معاون دفاعی امنیتی سپاه تهران، کوثری نماینده مجلس شورای اسلامی، سردار اسداللهی فرمانده لشکر عملیاتی ۲۷ محمد رسول الله(ص)، سردار سنایی راد معاون سیاسی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ، قناعتی عضو شورای شهر تهران،آحاد مردم و جمعی از همرزمان شهید فرزانه برگزار شد.
حجت الاسلام علی ثمری دبیر سابق هیأت عالی گزینش کل کشور در مراسم گرامیداشت شهید فرزانه با بیان اینکه شهدا ناظر بر اعمال ما هستند، اظهار داشت: باید مراقب باشیم از لیست شهدا خط نخوریم زیرا امام صادق(ع) فرموده اند شهدا زنده هستند و نزد خدا روزی می خوردند پس مراقب باشیم عنوان های دنیوی ما را غافل نکند.
وی خاطرنشان کرد: عنوان رزمنده، روزی به کسی داده می شد که در میدان جنگ و در مقابل دشمن قرار می گرفت اما امروز رزمندگی، پایبندی به منویات ولایت فقیه است زیرا شرایط دین داری بسیار سخت تر از دوران دفاع مقدس است، به خاطر اینکه در آن زمان دشمن مشخص بود ولی امروز این گونه نیست و دشمن و نفوذی ها را نمی توان به راحتی از دیگران تشخیص داد.باید در این راه از شهدا بخواهیم که به ما کمک کنند.
حجت الاسلام ثمری در ادامه خاطرنشان کرد: در روز قیامت هیچ حسرتی بالاتر از حسرت رزمندگان جامانده از شهادت نیست زیرا شهدا ما را تا نقطه اتصال به خداوند بالا برده اند اما ما جا ماندیم، البته می توان راهی را انتخاب کرد که در قیامت دچار این حسرت نشد و این راه دفاع از ارزش ها و حرکت در مسیر شهداست.
وی در ادامه بیان داشت: امروز دیگر جنگ سخت وجود ندارد و دشمن با جنگ نرم به مقابله با اسلام آمده است. باید مراقبت از خود را برای قرار گرفتن در راه شهدا را افزایش دهیم.
حجت الاسلام ثمری در ادامه سخنان خود با اشاره به اولین مراسم اهدای درجه توسط رهبر معظم انقلاب به سپاهیان بیان داشت: مقام معظم رهبری در آن مراسم فرمودند که در این هنگام بار سنگینی بر دوش شما سپاهیان گذاشته شده است، حواسمان باشد به بیراهه نرویم.
گفتنی است سردار شهید حاج «رضا فرزانه» متولد سال ۱۳۴۳ و فرمانده سابق لشکر ۲۷ محمد رسول الله(ص) بود که داوطلبانه راهی سوریه شد و در روز پنجشنبه ۲۲ بهمن ماه ۹۴ طی عملیات مستشاری توسط تروریست‌های تکفیری به شهادت رسید. او متولد تهران بود که بعد از گذشت ۴۰ روز حضور داوطلبانه در سوریه به کاروان شهدای مدافع حرم پیوست.
شهید فرزانه بعد از بازنشستگی در ستاد مرکزی راهیان نور به انجام فعالیت‌های مختلف و تأثیرگذاری پرداخت. او معاون بازرسی ستاد مرکزی راهیان نور و فرمانده قرارگاه مشترک راهیان نور بود. این شهید مدافع حرم از جانبازان هشت سال جنگ تحمیلی هم بود که سال ۶۳ در منطقه عملیاتی مجنون از ناحیه کتف، در سال ۶۵ در منطقه عملیاتی شلمچه از ناحیه سر و در سال ۶۷ در محور دربندیخان شیمیایی و به درجه رفیع جانبازی نائل شده بود.
این سردار شهید یکی از قدیمی‌ترین رزمندگان و فرماندهان لشکر ۲۷ محمد رسول الله(ص) بود که از زمان فرماندهی حاج احمد متوسلیان در این لشکر حضور فعال داشت. مدت زمان بسیار زیادی از سال‌های دفاع مقدس را در جبهه سپری کرد و در همین مدت هم به مقام جانبازی نائل شد. او در این سال‌ها مسئولیت‌های اثرگذاری همچون فرماندهی گردان ادوات، فرماندهی گردان عملیات، فرماندهی اطلاعات ــ عملیات داشت؛ از کارشناسان زبده نظامی در حوزه تخصصی ادوات نظامی و فرماندهی بود که در طول حیات بابرکتش در عملیات‌های مختلف دفاع مقدس و برخی عملیات‌های برون‌مرزی شرکت داشت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا