مراسم تشییع پیکر شهدای گمنام در اینچه برون برگزار شد

تا شهدا: معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان گنبدکاووس بعدازظهر سه شنبه در مراسم تدفین شهدای گمنام شهرستان مراوه تپه اظهار کرد: شهیدان با رفتن خود به نزد خدا ارزش والایی بیش از وصف قلم دارند.
محمد حمیدی ادامه داد: شهیدان در طول زندگی کمر همت تهذیب نفس بسته و جان خود را در راه اهداف حق نثار کردند و به همین خاطر مقام شهید بالاترین مقام ها است.
حمیدی با بیان اینکه در قرآن کریم مقام و منزلت شهدا در آیه های فراوانی ذکر شده است، ادامه داد: قرآنی که کلام خداوند است و به راستی و درستی آن اعتقاد داریم بالاترین مقامی که خداوند برای شهدا قرار داده است خریداری جان شهدا در قبال بهشت است.
فرماندار ویژه گنبدکاووس با بیان اینکه شهدا فرزندان ملت هستند، تصریح کرد: امروز بخش «داشلی برون» خاک قبل را ندارد و متبرک به حضور شهدا شده است.
وی با اشاره به اینکه در حال حاضر مراسم تشییع ۳۰ شهید در گنبدکاووس و ۴ شهید جاوید الاثر در داشلی برون داریم، گفت: از امشب آسمان بخش داشلی برون به مانند قبل نیست و بسیار متفاوت خواهد بود و دو ستاره به ستاره های آسمان این شهر افزوده شده است.
حمیدی تصریح کرد: خوشبختانه شهیدان گمنام امروز در بین مردمی قرار دارند  که بسیار مهمان نواز هستند و این شهدا امروز تا بلندای تاریخ در کنار مرزنشینان و مرزبانان مردم باقی خواهند بود.
معاون استاندارو فرماندار ویژه شهرستان گنبدکاووس گفت: مردم شهر اینچه برون خواهران و برادران و پدران و مادران شما شهیدان هستند و مطمئن باشید به جای اقوام شما را تنها نخواهند گذاشت.
سعادت میزبانی شهدای گمنام به شهرستان اینچه برون رسید
در ادامه این مراسم، فرمانده سپاه شهرستان گنبدکاووس اظهار کرد: مردم شهرهای دیگر دوست داشتند که میزبان شهدای گمنام باشند ولی این سعادت به اینچه برون تعلق پیدا کرده است.
رمضانعلی بادلی با بیان اینکه این شهدا در پارک شهدای این شهر تدفین شدند، ادامه داد: این شهدا بعد از ۲۹ سال شناسایی شدند و آن ها در عملیات کربلای ۳ مرداد ۱۳۶۵ در منطقه شلمچه مفقود شده بودند.
وی تصریح کرد: این شهدا از جایی آمده اند که رد پای امام حسین(ع) را دارد و خوشبختانه مردم شهرستان گنبدکاووس و اینچه برون وظیفه خود را خوب به جا آوردند.
وی با تاکید بر اینکه شهدا امانتی هستند که به دست مردم این شهرستان سپرده شده است، افزود: امیدواریم مسئولین و مردم از این شهدا مراقبت کنند و آن ها را به فراموشی نسپارند.
کشته شدن در راه خدا باعث پاک شدن گناهان می شود
در ادامه این مراسم، آخوند مدد هوشمند امام جمعه اهل سنت اینچه برون اظهار کرد: مردم این شهرستان برای میزبانی این شهدا انتخاب شده اند.
وی ادامه داد: کشته شدن در راه خدا باعث پاک شدن گناهان می شود مگر اینکه شخصی در نزد خداوند حق الناسی بر عهده داشته باشد.
آخوند هوشمند تصریح کرد: دوچیز در نزد خداوند بسیار ارزشمند است که یکی قطره اشکی که از ترس خداوند جاری می شوذد و قطره خونی که در راه خداوند جاری می شود.
* مهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا