مراسم بزرگداشت شهید سرلشگر حاج حسین همدانی در زنجان برگزار شد

به گزارش تا شهدا؛ در این مراسم که در حسینیه فاطمه الزهرا (س) سپاه انصارالمهدی (عج) استان زنجان واقع در کانون امام علی(ع) برگزار شد اقشار مختلف اعم از روحانیت، نیروهای نظامی، انتظامی و امنیتی، دانشگاهیان، مسئولان و کارکنان ادارات، خانواده های معظم و معزز شهدا، ایثارگران و جانبازان، همرزمان آن شهید بزرگوار و والا مقام و عموم مردم حضور پرشوری داشتند.
امام جمعه موقت زنجان در این مراسم به جایگاه رفیع جهاد و شهادت در راه خداوند منان و قادر اشاره کرد و گفت: کمالی بالاتر از شهادت در راه خدا وجود ندارد و خوشا به حال کسانی که در راه الهی وارد کارزار شده و به فیض عظیم شهادت نایل آمده و می آیند.
حجت الاسلام سیدیعقوب موسوی با بیان اینکه مردان خدا، انسان های آزاده و آزادیخواه مرگ در بستر بیماری را عار دانسته و رسیدن به فیض شهادت در راه خداوند را عزت و سرافرازی می دانند افزود: از این رو مرگ در بستر بیماری برای حاج حسین همدانی کم بود و با توجه به رشادت، شجاعت، درایت و داشتن عشق پرشور به دین، قرآن و امامت و ولایت، هنگام دفاع از حریم قهرمان کربلا (حضرت زینب س) شربت شهادت نوشید و به همرزمان شهیدش پیوست.
وی با اشاره به اینکه شهادت در راه خدا مقام و جایگاهی بس بالا و ارزشمندی دارد که زبان ها از بیان آن قاصر است، اظهار کرد: بنده پاکدل، آگاه، بصیر، لایق، متدین، مومن و ولایی فروشنده است و خریدار نیز خداوند بلندمرتبه و هستی بخش همه هستی ها می باشد و مورد معامله نیز نفس، جان، حیات و هستی بنده است و قیمت و بهای آن نیز غیر از بهشت نیست.
امام جمعه موقت زنجان گفت: در کتاب های آسمانی قرآن کریم، انجیل و تورات، ذات اقدس خداوندی وعده داده است هرکس در راه خدا جهاد کند و از حریم دین، قرآن و اهل بیت (ع) دفاع نماید و به فیض شهادت نایل شود جایگاهش بهشت خواهد بود.
حجت الاسلام موسوی افزود: کسانی که در راه خدا جهاد می کنند نباید خودشان را به کمتر از بهشت بفروشند که اگر غیر این باشد در واقع به نفس خود ظلم نموده و ضرر خواهند کرد.
امام جمعه موقت زنجان خطاب به حاضرین در این مراسم گفت: آنهایی که در راه خداوند سبحان کشته می شوند مرده نپندارید بلکه آنان زنده هستند و شعور و احساس ما زمینی ها از درک آن عاجز است.
وی با تاکید براینکه لحظه ای که شهید شربت شهادت میل می کند آن لحظه یک شیرینی و حلاوت خاصی را دارد و در حقیقت بهشت و نعمت های فراوان بر ایشان جالب تر می شود افزود: در روز قیامت دیگر بهشتیان به مقام و منزلت و حال شهیدان راه خدا غبطه می خورند.
* ایرنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا