مراسم بزرگداشت دومین شهید محراب در تبریز برگزار می‌شود

تا شهدا: آئین بزرگداشت سی و چهارمین سالروز شهادت آیت الله مدنی پنج شنبه( ۱۹شهریور) از ساعت ۱۱تا ۱۳ در مسجد مقبره تبریز برگزار می شود.
 
شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان آذربایجان شرقی از عموم مردم برای شرکت در مراسم بزرگداشت شهید مدنی در تبریز دعوت کرده و از رسانه ها خواسته تا با اطلاع رسانی جامع و مفید از وقایع انقلاب اسلامی و انتشار زندگی نامه های شهدای گرانقدر نسل جوان و جدید را بیش از پیش در جریان این وقایع قرار دهند.
 
شهید آیت الله مدنی(ره) يكی از روزهای سال ۱۲۹۲ شمسی در خانه با صفای آقا ميرعلی از سادات آذر شهر، كودكي پا به عرصه زندگی گذاشت كه بعدها خدمات گرانقدری به اسلام و مسلمين كرد.
 
عشق و ارادت پدرش به امير مؤمنان علی (علیه السلام) او را بر آن داشت تا برای فرزندش يكی از القاب آن حضرت يعنی «اسدالله»  را نام بگذارد.
 
اسدالله در چهار سالگی مادر خود را از دست داد و در كنار پدر و در دامان نامادری پرورش يافت، هر چه بود روزهای سخت و حساس كودكی اش سپری شد و او در جوار پدر روز به روز قد كشيد و با تربيتی اسلامی پا به دنيای نوجوانی و جوانی گذاشت.
 
آیت الله مدنی سرانجام در ۲۱ شهریورماه ۱۳۶۰ در حال اقامه نماز جمعه ترور شد، مسئولیت ترور او را سازمان مجاهدین خلق بر عهده گرفت، شهید آیت الله اسدالله مدنی، دومین شهید محراب انقلاب اسلامی ایران لقب گرفت.
* شبستان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا