اخبار

مراسم اختتامیه و تجلیل از برگزیدگان قرآنی در قم برگزار شد

به گزارش تا شهدا؛ در این دوره ۱۸۰ نفر از بانوان ایثارگر در رشته های مفاهیم و تفسیر در مسابقات قرآن کریم شرکت کردند و در انتها از برگزیدگان این مسابقات در هر رشته در بخش های دانش آموزی، دانشجویی و همسران ایثارگران تجلیل شد.
معاون فرهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران در این مراسم ضمن تقدیر از برگزاری این مراسم به میزبانی قم تاکید کرد: مسابقات قرآن کریم به منظور ترویج فرهنگ قرآنی و انس با قرآن و بکارگیری فرامین قرآن در زندگی برگزار می شود.
حجت الاسلام موذنی افزود: امسال بیست و هفتمین دوره مسابقات قران کریم در مشهد و قم برگزار شده است و این مسابقات موجب شناسایی استعدادهای قرانی و تشویق و تقویت این استعدادها در سطح جامعه ایثارگری است.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قم نیز در این مراسم ضمن خیر مقدم به میهمان این دوره از مسابقات قرآن کریم افزود : علاوه بر مسابقات قرآنی دوره های حکمت نهج البلاغه نیز برای ۱۸۰ نفر از بانوان ایثارگر در این سه روز برگزار شد.
سردار هاشمی افزود: از دیگر برنامه های این دوره در استان دیدار با مرجعیت عالیقدر شیعه حضرت آیت الله نوری همدانی و بهره مندی بانوان شاهد وایثارگر از بیانات ایشان در راستای اهمیت شناخت مفاهیم و تفاسیر قرآن کریم و بکار بستن قرآن در زندگی بود.
در پایان این مراسم حجت الاسلام والمسلمین حسنی ضمن اهدای لوح سپاس از تلاشهای مدیرکل بنیاد استان در برگزاری این دوره از مسابقات تجلیل کرد.
همچنین از نفرات اول تا سوم مسابقات مفاهیم در بخش دانش آموزی فرزند جانباز فاطمه جهرمی از فارس، فاطمه ابراهیمی از مرکزی، فاطمه برزه گر از یزد تجلیل شد. در بخش دانشجویی در رشته مفاهیم فاطمه رحمان زاده از آذر بایجان شرفی، سعیده اوسطی از استان مرکزی ، و فرشته حصاری از ایلام رتبه های اول تا سوم را بدست آورند.
در بخش همسران در رشته تفسیر زهرا طباطبایی از گلستان ، بتول رضایی از اصفهان و زینب قاسمی از تهران نفرات اول تا سوم این دوره از مسابقات را کسب کردند. همچنین در رشته تفسیر در بخش  دانشجویی به ترتیب نفرات اول تا سوم هاجر آقایی از اصفهان، سمیه حسنی از خراسان جنوبی و فاطمه اسکندری نسب ازکرمان است.
 در رشته تفسیر همسران، فرشته محدثی از آذربایجان شرقی، فریبا رئیسی از چهارمحال و بختیاری و زینب ماهرخ از قم نفرات اول تا سوم رشته تفسیر این دوره از مسابقات سراسری را کسب کردند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا