مراسمات یادواره شهدا مراسمات فتوحات انقلاب اسلامی هستند

تا شهدا – سردار حسین معروفی معاونت فرهنگی نیروی زمینی کل سپاه پاسداران و یکی از رزمندگان عملیات کربلای ۵ در مراسم یادواره شهدای عملیات کربلای ۴و۵ و شهدای منطقه موروئیه شهرستان شهربابک، مراسمات یادواره شهدا را مراسمات فتوحات انقلاب اسلامی خواند و گفت: برگزاری یادواره شهدا یک مراسم ختم نیست بلکه مراسم فتوحات انقلاب اسلامی است. زیرا این شهدا بودند که به ما عزت و سربلندی دادند و امروز بازیگری ما در دنیا به عزت همین ایثارگری ها است.
وی افزود: ما به وسیله شهدا انقلاب و گفتمان انقلاب خود را صادر کردیم و نمونه بارز آن فوق حماسه اربعین امسال است، که این از برکت خون شهدا می باشد.
سردار معروفی محور اصلی وحدت جامعه را شهدا دانست و گفت: چه از بعد ملی و چه از بعد اعتقادی به شهدا نگاه کنیم؛ یکی از مولفه های اصلی قدرت نرم جمهوری اسلامی ایران و محور ها اصلی وحدت جامعه ما ، شهدا هستند و افراد شرکت کننده در این مراسمات توجه به جریان خاصی ندارند.
وی افزود: یاد و نام شهدا زمانی زنده و عَلَم شهدا بالا نگه داشته می شود که راه آنها ادامه داشته باشد. ادامه دادن راه شهدا یعنی در هدف جان دادن آنها که همان صراط مستقیم است ثابت قدم باشیم که امروز در حکومت اسلامی ما عَلَم آن بدست ولی فقیه است
معاونت فرهنگی نیروی زمینی کل سپاه پاسداران تصریح کرد: شهدای ما حقیقتاً پرورش یافتگان مکتب وحی و نهضت عاشورایی حسین بن علی (ع) بودند و ثابت کردند اگر در کربلا حضور داشتند در صف یاران امام (ع) بودند.
وی عملیات کربلای ۵ را یکی از بزرگترین عملیاتهای دوران دفاع مقدس خواند و گفت: منطقه عملیاتی یک منطقه معمولی نبود زیرا درگیری تن به تن و از نزدیک بود و مرد می خواست در این صحنه بجنگد و در تاریخ ۸ ساله دفاع مقدس ما جنگی سخت تر از جنگ نهر جاسم نیست.
سردار معروفی افزود: نام مبارک “یا زهرا” که رمز این عملیات بود به بچه ها آرامش خواصی بخشید و این نتنها در این عملیات بلکه در هر زمان نام “یا زهرا” در جبهه بود آرامش خاصی در دلها حاکم می شد
معاونت فرهنگی نیروی زمینی کل سپاه پاسداران اعتماد به دشمن را خیانت به اسلام و ارزشها خواند و گفت: دشمن امروز قابل اعتماد نیست و اعتماد به این دشمن خیانث به اسلام و ارزشها است. امروز کاهش قیمت نفت، آخرین حرکت دشمن بعد از مذاکرات بود که نشان از غیر قابل اعتماد بودن آنها دارد.
وی افزود: راه نجات کشور روی پای خود ایستادن، خودباوری و استفاده از توانمندیهای داخلی است و در راه اقتدار و سربلندی نباید کوتاه آمد که این راه از اصول ما می باشد و نمی توان آن را با چیزی معامله کرد.
سردار معروفی تصریح کرد: دشمن که می داند توان مبارزه نظامی با ما ندارد به دنبال تصرف قلب و ذهن ما است. لذا باید با هوشیاری، بصیرت و توجه به سخنان ولی فقیه مواظب باشیم. که توجه به سخنان ولایت فقیه سفارش شهدا است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا