اخبار

مدافعان حرم از کیان بشریت و اسلام دفاع می‌کنند

به گزارش تا شهدا؛ علی‌اکبر رافعی‌پور شامگاه یکشنبه در یادواره شهدای مدافع حرم در شهرستان اسلام‌شهر اظهار کرد: جوانان غیرتمند و مدافعان حرم اهل بیت در سوریه از کیان بشریت، عزت و آرمان‌های اسلام ناب محمدی (ص) دفاع می‌کنند و در این راه جان خود را هم نثار می‌نمایند.
وی افزود: خداوند کسی را که دوست داشته باشد به مقام و مرتبه والایی ارتقاء می‌دهد و ارج ماندگاری به وی عنایت می‌کند فرقی نمی‌کند این فرد از چه قومیت و چه ملتی باشد شهدا هم زنده‌اند و در نزد خداوند روزی می‌خورند.
رافعی‌پور با اشاره به تحولات منطقه و دنیا بیان کرد: در منطق ما کشتار کورکورانه و بی‌هدف حرام و باطل است و در جنگ تحمیلی هم این ادعا را با به کارگیری موشک‌های نقطه‌زن به اثبات رساندیم و رزمندگان با رهگیری‌های دقیق نقاط حساس نظامی و اهداف خاصی را می‌زدند تا کمتر به مردم آسیب برسد.
وی تصریح کرد: عدم داشتن دلبستگی و تعلق خاطر به دنیا باعث شد تا شهدا با خدا معامله کنند و به دلبستگی بهتری دست یابند و به جایگاه رفیع شهادت نائل گردند در فرهنگ ما مرگ یعنی مردن ولی شهید و شهادت یعنی زنده شدن دوباره است و اثرات حضور شهید همواره در جامعه نمایان‌تر از زمان حیات ساری و جاری می‌شود.
سخنران یادواره شهدای مدافع حرم تأکید کرد: امروز جهاد واقعی در جهان ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است که توسط رزمندگان همچون شهید محمدحسین فهمیده نوجوان ۱۳ ساله دوران دفاع مقدس بنیان‌گذاری شد و سرمنشأ بسیاری از عملیات‌های استشهادی و شهادت‌طلبی در اقصی نقاط جهان گردید.
وی افزود: استکبار جهانی با به وجود آوردن تروریست‌های داعشی و تکفیری و ایجاد ناامنی در مناطق مختلف دنیا به دنبال ترویج اسلام دروغین و جعلی و خدشه‌دار نمودن چهره واقعی اسلام ناب محمدی هستند.
رافعی‌پور گفت: استکبار جهانی با ترویج شایعات بی‌پایه و بی‌اساس به دنبال ایجاد تفرقه بین مردم و ملت‌های مختلف به ویژه مسلمانان شیعه و سنی است. ما در جنگ تحمیلی الزاماً برای دفاع از ایران نجنگیدیم بلکه برای دفاع از آرمان‌های اسلام جنگیدیم و خداوند هم عنایت فرمود نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را در بین نظام‌ها و کشورهای مختلف دنیا سربلند و مقتدر نمایانگر کرد.
وی با اشاره به تحولات اخیر و رفع تحریم‌ها خاطرنشان کرد:‌ ما از مذاکرات اخیر نمایندگان ایران اسلامی با گروه ۱+۵ حمایت می‌کنیم مشروط بر اینکه این مذاکرات در راستای اهداف عالی انقلاب اسلامی و آرمان‌های نظام مقدس جمهوری اسلامی و با حفظ ارزش‌های والای انسانی باشد.
یادواره شهدای مدافع حرم در شهرستان اسلام‌شهر همزمان با دومین سالروز شهادت شهید محمودرضا بیضایی بسیجی شهید مدافع حرم از شهرستان اسلامشهر از سوی بسیجیان پایگاه مقاومت بسیج حمزه سیدالشهدای حوزه ۲۷۹ کمیل و ۲۸۰ کوثر ناحیه سپاه اسلامشهر برگزار شد و در ادامه پس از نوحه‌خوانی و مرثیه‌سرایی توسط سید مهدی میردامادی از مداحان اهل بیت عصمت و طهارت از والدین و خانواده‌های شهدای مدافع حرم در این شهرستان تجلیل و قدردانی به عمل آمد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا