محور ۲۰۰ هزار وصیت نامه شهدا پشتیبانی از ولایت فقیه و ذکر نام سیدالشهدا(ع) است

تا شهدا: حجت الاسلام والمسلمین پناهیان در این مراسم در سخنانی با اشاره به اهداف و انگیزه های ائمه و شهدا برای ورود به این مسیر و برای چه کشته شدند، خاطر نشان کرد:  
 با بیان حدیثی از امام جعفر صادق (ع) اظهار داشت: خداوند می فرماید قطعا و حتما کسانی را که اسلام را قبول کردند اما در سایه یک حکومت ستمگر بی تفاوت زندگی می کنند هرچند اهل تقوا و نیکو کاری باشند قطعا آنها را عذاب می کنم و مردمی را که اهل ظلم و گناه باشند اما چون امام عادلی را که از جانب خدا منصوب شده است  پذیرفته اند می بخشم.
وی ادامه داد: رعایت احکام و عمل به اعتقادات لازم است، اما حزب اللهی بودن فقط به فریاد کردن و شعار دادن نیست؛ ائمه می فرمایند زینت ما باشید و همه دل ها را به سمت ما بکشانید.
پناهیان در بخش دیگری از سخنان خود خاطر نشان کرد: ۲۰۰ هزار وصیت نامه از شهدای دفاع مقدس به یادگار مانده است که در آن نوشته اند از نهضت اسلامی دفاع کنید؛ همچنین در هر وصیت نامه نام سیدالشهدا(ع) چهار بار و تاکید بر پشتیبانی از ولایت فقیه چهار مرتبه تکرار شده است.
وی تصریح کرد: شهدا را نمی شود تحریف کرد، آنها به فرمان امام رضوان الله تعالی علیه به جبهه ها رفتند، شیعه جانش بسته به امام حسین (ع) است، چرا که امامت نباشد همه معادلات و تعادل زندگی به هم می خورد؛ حزب اللهی به کسی می گویند که نگاهش اینگونه باشد.
وی با اشاره به بخشی از رسالت مهم پیامبر به عنوان پیوند سیاست با دین اظهار داشت: مهم ترین اقدام امام محمد باقر(ع) این بود که احادیث محکمی را از حضرت رسول نقل کرد و قال رسول الله را باب کرد؛ حضرت رسول (ص) نیز بعد از اینکه مردم اعلام بیعت کردند، اولین کاری را که انجام داد این بود که در پیمان عقبه دوم ۱۲ نفر از روسای قبایل مدینه را به عنوان نماینده تعیین کردند؛ این در حالی است که دشمنان احادیث را جعل کرده و اینگونه مطرح کردند که پیامبر سیاسی نبودند.
وی با عذر خواهی از ذکر توهین هایی که سلمان رشدی مرتد در کتاب کفر آمیز آیات شیطانی مطرح کردهاست؛ اظهار داشت: این نویسنده مرتد و قلم به مزد و مزدور انگلیس تلاش کرد بر علیه پیامبر احادیث جعلی و کذب درست کند.
پناهیان اظهار داشت: پیامبر اکرم(ص) در ۱۴۰۰ سال پیش درک سیاسی و نظامی بالایی داشتند و تاسیس سپاهیان اسلام اولین اقدام ایشان بود و در ادامه به محض اینکه به مدینه وارد شدند دستور داند که هیچ مسلمانی حق خروج از شهر را ندارد و هیچ مسلمانی حق بیرون ماندن از مدینه را ندارد و آنقدر این دستور محکم بود که رسول خدا مامورانی را تعیین  و مرز شهر را مشخص کرده و یک پادگان نظامی ایجاد کرد به گونه ای که هر کس از شهر خارج می شد باید مرخصی و یا اجازه می گرفت.    
  این مراسم با مداحی حاج امیر نعیمی و ذکر مصیبت شهادت امام محمد باقر(ع) و بزرگداشت شهید گمنام غواص خط شکن ادامه یافت.    

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا