اخبار

محل شهادت سردار ایرانی در عراق زیارتگاه شد

تا شهدا؛ محمد صادقی کارگردان مستند «عزیزِ بلد» درباره ماجرای عکسی از محل شهادت سردار تقوی‌فر، اظهار داشت: از دی ماه سال ۹۳ تولید مستند «عزیزِ بلد» را آغاز کردیم که در این مستند به گفت‌وگو با خانواده، همرزمان و دوستان شهید پرداختیم.
وی ادامه داد: در این مصاحبه‌ها ابعاد مختلفی از زندگی شهید تقوی در دوره‌های قبل از انقلاب، زمان جنگ تحمیلی، بعد از جنگ تا شهادت به دست آمد. هر کدام از این دوران‌ها نقطه روشنی از فعالیت‌های مجاهدانه شهید تقوی در ایران و عراق بود.
محل شهادت شهید تقوی‌فر
صادقی گفت: برای ادامه ساخت مستند به شهر «بلد» رفتیم؛ روی در و دیوار شهر هنوز هم عکس شهید تقوی دیده می‌شد. وقتی از مردم عراق درباره او پرسیدیم، گفتند «ابومریم ـ شهید تقوی فرزند ذکوری نداشت و نام دختر ارشد وی مریم بود ـ ناجی خیلی از مردم بود.»
کارگردان مستند «عزیزِ بلد» بیان داشت: در نزدیکی سامرا، یکی از اهالی، وقتی فهمید می‌خواهیم درباره شهید تقوی مستند تولید کنیم، ما را به منزلش دعوت کرد و پس از پذیرایی مفصل دور هم نشستیم و او درباره شهید تقوی گفت «من و خانواده و کل مردم روستا مدیون زحمت آقای تقوی هستیم؛ سال‌ها در بین شیعه و سنی این منطقه اختلاف بود که او این اختلافات را برطرف کرد.»
محل شهادت شهید تقوی‌فر
وی ادامه داد: یکی دیگر از برنامه‌ها برای تولید مستند، رفتن به محل شهادت سردار تقوی‌فر بود؛ این محل توسط اهالی قریه عزیز بلد خریداری و به یک زیارتگاه تبدیل شده است. در حالی که محل دفن پیکر این شهید در شهر اهواز و در جوار مزار پدر و برادر شهیدش است.
بر اساس این گزارش، شهید حاج «سید حمید تقوی» از فرماندهان قرارگاه رمضان در هشت سال دفاع مقدس و از مبارزان جبهه اسلام در مقابل تکفیری‌ها در عراق بود که دی‌ ماه سال ۱۳۹۳ در مقابله با تروریست‌های داعش در شهر عزیز بلد هدف تک تیراندازهای این گروه قرار گرفت و به شهادت رسید.
* فارس

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا