اخبار

محفل طرح گفتمان خانواده مطهر، خانه بهشتی برپا شد

به گزارش تا شهدا؛ در این مراسم اسداله تولیده رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان ایلام با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای شهرستان ایلام در طول هشت سال دفاع مقدس  پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی و نقطه اتکا این حرکت عظیم را تمسک به قرآن و اهل بیت(ع) و نماز ذکرکرد و افزود: شهدا نیز در این مسیر نورانی حرکت و به فوز عظیم  جاودانگی نائل شدند.
وی افزود: شهدا درس جاودانگی به ما دادند و تکریم شهدا از بارزترین وظیفه و مانیز در این نهاد مقدس در بسط وتوسعه فرهنگ قرآنی همواره تلاش کنیم چراکه همین کارماترویج فرهنگ ایثار و شهادت است .
تولیده خاطرنشان کرد: ایران اسلامی مرهون خون پاک شهدا و مجاهدت ایثارگران است  پس همه ما می بایست مروجان فرهنگ ایثار، شهادت وقرآن کریم باشیم .
در ادامه این نشست حجت الاسلام اکبر برزویی معاونت تهذیب حوزه علمیه شهرستان ایلام از تلاش متولیان برنامه فرهنگی و قرآنی تجلیل کرد و پیرامون اهمیت نماز سخن گفت و افزود: نماز، داروى نسيان و وسيله ذكر خداوند است. نـمـاز، رابـطه معنوى مخلوق با خالق است. نماز يعنى دل كندن از مـاديـات و پـرواز دادن روح، يـعـنى پا را فراتر از ديدنى ها و شنيدنى ها نهادن.
حجت الاسلام برزویی تصریح کرد: فـلـسـفـه، فايده و آثار، شرايط و آداب و اوصاف نماز در آيات و روايـات بـسـيارى آمده كه پرداختن به همه آن ها در اين جا ممكن نـيـسـت، لـكـن بـه طور مختصر قطره اى از درياى معارف اسلامى را درباره نماز بازگو مى كنيم.
وی گفت: نماز، بزرگ ترين عبادت و مهم ترين سفارش انبيا(ع) است. لقمان حكيم پـسـرش را بـه نـمـاز تـوصـيه مى كند. حضرت عيسى(ع) در گهواره فـرمـودند خـدايـم مـرا بـه نـماز و زكات سفارش كرده است. حضرت ابـراهـيـم(ع) هـمـسر و كودك خويش را در بيابان هاى داغ مكه آن هـنـگـام كه هيچ آب و گياهى نداشت براى به پا داشتن نماز مسكن داد. پـيـشـوايـان مـعـصوم عليهم السلام هنگام نماز رنگ مى باختند. گـرچـه بـعـضـى نـمـاز را به خاطر بهشت يا ترس از عذاب جهنم مى خـوانند, اما حضرت على(ع) نه براى تجارت و ترس از آتش, بلكه به خاطر شايستگى خدا براى عبادت نماز مى خواند. نـمـاز، اهرم استعانت در غم ها و مشكلات است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا