اخبار

مادر شهید عربی گلی در گلستان معنویت پرورش داد

تا شهدا: صبح امروز نخستین مراسم یادبود شهید مفقود‌الاثر محمدهادی عربی پس از گذشت ۳۲ سال، همزمان با سالگرد درگذشت ام‌البنین نیکنام، مادر این شهید با حضور اقشار مختلف مردم و مسئولان در محله کوهان شهر کیلان برگزار شد.
امام جمعه دماوند در این مراسم با اشاره به ضرورت شناخت حقیقت و موانع پیروی از حقیقت اظهار کرد: شهدا نشان دادند که راه حق را شناختند و این راه را با جان و خون خود پیمودند و ماندگار کردند و ما امروز وظیفه داریم آنها را فراموش نکنیم.
حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمد علاءالدینی با بیان اینکه باید بررسی کنیم که اگر فرهنگ ایثار و شهادت نبود چه اتفاقی می‌افتاد، افزود:‌ نگاه جدیدی درخصوص فرهنگ دعا در قرآن وجود دارد که در قرآن آمده که اگر دعا نبود، مؤمنان وزن و ارزشی نداشتند.
وی ادامه داد: درخصوص فرهنگ شهادت نیز باید این موضوع را مطرح کرد که اگر امروز این فرهنگ نبود چه اتفاقی می‌افتاد؛ اگر امام حسین (ع) در این راستا حرکت نکرده بودند، معلوم نبود که امروز آیا حسینیان پیروز بودند یا یزیدیانی که شبهه ایجاد می‌کردند تا حقیقت را تحت شعاع قرار دهند.
امام جمعه دماوند با بیان اینکه امام حسین (ع) فرهنگ ایثار و شهادت را در ادامه تلاش‌های پیامبر اکرم (ص) و حضرت امیرالمؤمنین (ع) احیا کردند، تصریح کرد: در زیارت‌ها برای امام حسین (ع) و پدر بزرگوارشان عنوان «السلام علیک یا ثارالله و ابن ثاره» یعنی اینکه «سلام بر تو ای که خون خداوند و پسر خون خداوند هستی» به کار می‌بریم.
علاءالدینی بیان کرد: شهرستان دماوند افتخار ۶۰۰ خانواده شهید از جمله سردار شهید احمد عظیمی که در جوار امامزاده زین‌العابدین (ع) کوهان آرام گرفته را دارد.
وی با اشاره به شهید مفقودالاثر محمدهادی عربی افزود:‌ این شهید نیز از افتخارات شهرستان دماوند و محله کوهان است که مادر بزرگوارش گلی را در گلستان معنویت پرورش داد که در این خصوص باید قدردان زحمات آنها باشیم.
به گزارش فارس، شهید مفقودالاثر محمدهادی عربی در روز ۱۸ آبان ماه سال ۱۳۴۵ در خانواده‌ای فرهنگی در محله کوهان دیده به جهان گشود؛ مادر این شهید اهل کوهان و پدرش اهل زیارت و دبیر دبیرستان کوهان بود.
شهید عربی، از دانش‌آموزان بسیجی پایگاه بسیج مسجد امام حسن مجتبی (ع) نارمک تهران بود که در مقطع پایه اول دبیرستان راهی جبهه‌های جنگ شد.
این شهید بسیجی توانست حضور پررنگی در گردان حنظله از لشکر ۲۷ محمد رسول‌الله (ص) تهران داشته و در عملیات والفجر مقدماتی و یک شرکت کند.
این شهید ۱۶ ساله با جان‌فشانی و ایثارهایی که از خود نشان داد، در تاریخ ۳۱ فروردین‌ماه سال ۱۳۶۲ در عملیات والفجر یک در منطقه عملیاتی شمال غرب فکه مفقودالاثر شد.
ام‌البنین نیکنام، مادر شهید عربی در حالی که چشم‌انتظار پسرش بود در چهارم آذرماه سال ۹۳ به شهید مفقودالاثرش پیوست.
* فارس

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا