اخبار

كنگره بزرگداشت شهداي بخش ميلاجرد درروز ملي این شهر برگزار خواهد شد

به گزارش تا شهدا؛ در این جلسه حجت الاسلام نوراله محمدی امام جمعه میلاجرد گفت: هدف از یادواره برای شهدا زنده نگه داشتن یاد آنها و پیمودن راه آنها  می باشد.
محمدی با اشاره به این مطلب که امروز زنده نگه داشتن یاد شهدا کمتر از شهادت نیست تصریح کرد: برگزاری مراسم یادواره شهدا، هزینه کردن نیست بلکه سرمایه گذاری است زیرا با برگزاری این مراسم آنان را به نسلهای جوان معرفی می کنیم.
ایشان خانواده شهدا را بهترين مروجان فرهنگ ايثار و شهادت برشمرد و بيان کرد: خانواده معظم شهدا به عنوان ولي نعمتان اين جامعه با بيان خاطرات شهدا نقش موثري در ترويج اين فرهنگ ناب دارند.
جواد اتابکی بخشدار میلاجرد ضمن گرامی داشت یاد و نام شهدای معزز گفت: زنده نگه داشتن نام و خاطره شهیدان و تلاش در راه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت وظیفه ای است بدیهی که بر عهده همه آحاد جامعه بویژه مسئولین است، چرا که اگر رشادت، ایثار و جان فشانی شهدا و ایثارگران در طول انقلاب و دفاع مقدس نبود، هیچیک از ما مسئولین در این جایگاه نبودیم و این امانتی است که این عزیزان به ما سپرده اند.
اتابکی اهداف برگزاری یادواره های شهدا را آشنایی نسل جدید با آرمانهای شهیدان و فرهنگ شهادت و… خواند و افزود: ما باید خانواده های شهدا را تکریم کرده و نسبت به بررسی و رسیدگی به امورات آنان پیگیری مجدانه داشته باشیم.
وی با بیان اینکه شهر میلاجرد با تقدیم بیش از ۶۵ شهید و دهها جانباز و آزاده و بخش میلاجرد نیز با تقدیم بیش از ۱۳۰ شهید والامقام، برگ زرینی در تاریخ انقلاب به ثبت رساندند که باید یادواره ای در شان و جایگاه این شهیدان والامقام و شهر میلاجرد برگزار گردد.
بخشدار اضافه کرد: یادواره شهدای روستاهای میلاجرد در روستای امامزاده عباس، ینگه ملک و خسروبیگ برگزار گردید و در روستاهای محمودآباد، فامرین، خاتم آباد و طرلان نیز تاپایان سال برگزارخواهدشد.
در ادامه جلسه سرهنگ غریبی از فرماندهان و رزمندگان ۸ سال دفاع مقدس با اشاره به این مطلب که همه ما مدیون خون شهدا هستیم در خصوص چگونه برگزار شدن یادواره های شهدا گفت: عزت امروز اسلام از برکت خون شهیدان است لذا این مراسم باید بگونه ای برگزار شوند که لایق مقام بالای شهدا باشند.
غریبی گفت: این مراسم ها آثار زیادی در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و آشنایی نسل جدید با آرمان های شهدا و ارزش های والای انقلاب دارد.
وی ادامه داد: در عملیات بیت المقدس شهر میلاجرد ۱۱ شهید تقدیم نظام شد و این شهدا به صورت همزمان و به صورت بسیار با شکوهی در میلاجرد تشیع گردیدند، درصدد هستیم این روز ماندگار رابه عنوان روز ملی میلاجرد در تقویم کشور به ثبت برسانیم و به همین مناسبت یادواره در خرداد ماه و به مدت یک هفته با حضور مقامات کشوری برگزار خواهد شد.
حجت الاسلام مومنی روحانی مستقر شهر میلاجرد نیز درسخنانی با اشاره به این مطلب که امروز زنده نگه داشتن یاد شهدا کمتر از شهادت نیست، هدف از برگزاری یادواره شهدا را زنده نگه داشتن یاد آنها و پیمودن راه امام و شهدا عنوان کرد و تصریح کرد: این نوع مراسم ها آثار زیادی در ترویج فرهنگ، ایثار و شهادت و همچنین در زمینه روحی، روانی و اخلاقی افراد در جامعه دارد.
علی رسولی فرمانده حوزه مقاومت بسیج شهدای میلاجرد نیز در این جلسه خواستار تشکیل کمیته ها و تفکیک  وظایف به منظور هر چه بهتر برگزار شدن این برنامه گردید و  افزود به دلیل اینکه بخش عظیمی از این برنامه به روستاها مرتبط است می بایست دهیاران حضور پر رنگی در این  برنامه داشته باشند.
مقررگردید جلسات هماهنگی هر ۱۵ روز یکبار تشکیل و وظایف دستگاهها مشخص و کار عملیاتی یادواره شروع گردد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا