«ققنوس فاتح» به چاپ سيزدهم رسيد

تا شهدا:  حكايت هاي بازنويسي شده در «ققنوس فاتح»، مستند به ده ها برگ فيش خاطرات موجود در آرشيوهاي ثبت وقايع دوران دفاع مقدس و صدها دقيقه نوار، شامل: مذاكرات، جلسات نظامي، مكالمات بي سيم، مصاحبه راويان اعزامي دفتر سياسي وقت سپاه به جبهه هاي غرب و جنوب و سرانجام مستندات محفوظ مانده در نزد برخي از ياران نزديك سردار شهيد محسن وزوايي است.

اختصاص يافتن حدود يك سوم از كتاب را به تصاوير شهيد وزوايي از ويژگي هاي منحصر به فرد اين اثر است و از ماجراي اشغال سفارت آمريكا توسط دانشجويان، مصاحبه وزوايي با خبرنگار يكي از شبكه هاي تلويزيوني اروپايي تا تسخير لانه جاسوسي توسط اين شهيد و همرزمانش و فتح قله هاي بازي دراز و تحليل هاي مختلف عملياتها، در اين كتاب به صورت مستند داستاني گنجانده شده است.
“چشم به راه”، “شكست هيمنه”، “در محاصره سپاه ابرهه”، “خداجان ما آمديم”، “اين ها را به تو مي سپارم”، “خيز پنج ثانيه”، “احمد، احمد، وزوايي”، “ديدار در بر قازه”، “از بازي دراز تا خرمشهر”، “حجله اي در يك كوچه”، “شجاعت يا تهور”، “داداشي”، “ميوه دلم خداحافظ” و “درد شيرين” از جمله عناوين اين كتاب است.
از ديگر ويژگي هاي اين كتاب كه به معرفي جايگاه ارزشمند اين شهيد گرانقدر كمك شاياني مي كند، بخشي از بيانات مقام معظم رهبري در ديدار با فعالان حوزه ادب و هنر پايداري(۲۹ مهرماه ۱۳۸۷) است كه در پشت جلد اين اثر درج شده است:”… مثلا همان برخورد حاج احمد متوسليان با شهيد وزوايي، اين خودش موضوع يك فيلم است و مي شود از اين واقعه يك فيلم درست كرد. اينها خيلي جالب است. بنده هم حاج احمد را مي شناختم و هم شهيد وزوايي را. يا همين رفتن گردان تحت حمايت فرماندهي شهيد وزوايي به پشت جبهه ي دشمن؛ شبانه در فتح المبين و … . اين ماجراها، هر يك مي تواند موضوع يك فيلم باشند و اگر آدم با ذوقي باشد، مي تواند از هر يك از آنها يك رمان خوب دربياورد.”
* خبرآنلاین

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا