اخبار

فرهنگ جهاد و شهادت موجب عظمت و قدرت ملت است

به گزارش تا شهدا؛ مرجع عالیقدر شیعه در این دیدار تاکید کرد: احیا و توجه به فرهنگ قرآنی و فرهنگ ایثار و شهادت موضوعی بسیار مهم است و مسلمانان باید در راستای اعتلای این فرهنگ بکوشند.
وی اضافه کرد: این فرهنگ را می توان در بیانات رسول گرامی اسلام (ص) و اهل بیت(ع) مشاهده کرد، امیر المومنین (ع) در نامه به مالک از خدا می خواهد که مرگ ایشان و مالک را توام با شهادت قرار دهد، امام سجاد(ع) در دعای اول صحیفه سجادیه که ذخیره بزرگ شیعه است از خدا می خواهد تا مرگ ایشان را کشته شدن با شمشیر دشمن قرار دهد و امام صادق(ع) می فرماید، بالاتر از هر کاری کار خوب دیگری است اما بالاتر از شهادت کار خوب دیگری نیست.
آیت الله نوری همدانی افزود: شهدا با نثار جان خویش انقلاب را به ثمر رساندند و شما خانواده شهدا به واسطه شهدا از جایگاه ارزنده و با عظمتی برخور دارید.
این استاد درس خارج حوزه بیان داشت: خداوند به شهدا هفت خصلت عطا کرده با ریخته شدن اول قطره خون شهید همه گناهانش آمرزیده می شود، سر شهید بر بالین حوریان است، شهید لباس بهشتی می پوشد و حوریان راه او را عطر آگین می کنند و شهید قبل از خروج جان از بدن جایگاهش را می بیند، اما شهید به وجه الله نظر می کند و این را جز شهدا درک نمی کنند.
آیت الله نوری همدانی با اشاره به اهمیت تلاوت و حفظ قرآن گفت: خانه های خود را با خواندن قرآن نورانی کنید سینه هایی که در آن قرآن است از عذاب بدور هستند.
وی ادامه داد: مراحل قرآن قرائت صحیح با شناخت ادبیات عربی، ترجمه، تفسیر و شناخت مفاهیم و عمل به قرآن است. تفاسیری که با اخبار اهل بیت(ع) همراه است تفاسیر خوبی است و باید در این زمینه نیز مسابقه تخصصی برای این عزیزان برگزار شود.
این مرجع عالیقدر با تاکید بر عمل به آیات نورانی قرآنی افزود: قرآن تاکید می کند تا امت روحیه شان عوض نشود، نظر خدا در مورد ایشان تغییر نمی کند و ما این را در دوره انقلاب تجربه کردیم ملت ایران تحت استعمار و استبداد بود و با ایستادگی و تقدیم هزاران شهید این انقلاب به ثمر رسید و به یاری خدا نظام جمهوری اسلامی حاکم شد.
وی افزود: این انقلاب با تقدیم خونهای شهدا و رهبری حکمیانه امام راحل عظمت و عزت یافت، انقلابی که کل جهان را فرا می گیرد و بیداری اسلامی روز به روز پیش می رود و زمینه ساز ظهور خواهد شد.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قم نیز در این دیدار گفت: بنیاد قم در بیست و هفتمین دوره مسابقات قرآن کریم میزبان شرت کنندگان مسابقات سراسری قرآن کریم از میان جامعه ایثارگری به مدت سه روز است.
سردار هاشمی افزود: امروز محضر شما مرجع عالیقدر شیعه، که خود از ایثارگران و مفسران قرآنی و یار ولایت و انقلاب از ابتدای شکل گیری انقلاب اسلامی هستید، رسیدیم تا از بیانات و رهنمودهای شما در راستای تقویت فرهنگ قرآنی بهره مند شویم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا