فرهنگ جهاد و شهادت بشارت دهنده وحدت است

به گزارش تا شهدا؛ صبح امروز (یکشنبه) دوم اسفند ۹۴ حجت الاسلام عزیزی مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان شمالی طی سفر به شهرستان گرمه با ۱۰ خانواده شهید و جانباز دیدار کرد .
حجت الاسلام عزیزی در این دیدارها فرهنگ جهاد و شهادت را ميراث مجاهداني دانست كه نه تنها از همه جلوه هاي فريبنده دنيا مي گذرند،بلكه آگاهانه در راه خدا با تمام وجود اطاعت امر حق و ولي او را نموده و عمل به تكليف مي كنند .
وی گفت : اين فرهنگ مبدا تحول هويت ايراني و تبلور ارزش هاي اسلامي است.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان شمالی فرهنگ جهاد را سرمايه حركت بسوي «پيشرفت» و«عدالت » دانست و ادامه داد : فرهنگ جهاد مجموعه ای از عشق،عقل،علم،تدبير و اراده است که موجب ایجاد یک سرمايه اجتماعي بزرگ و عامل توسعه پايدار گردیده است .
حجت الاسلام عزیزی فرهنگ جهاد را عامل پيروزي انقلاب اسلامي و بقاي آن برشمرد و گفت : اين فرهنگ كارآمدي خود را در دوران انقلاب و هشت سال دفاع مقدس به اثبات رسانده است و مي تواند چارچوبي جامع براي حل مسائل مختلف كشور به شمار آيد.
وی ارزش ها و باورهاي نهفته در اين گنجينه بزرگ معنوي كه يادگار مجاهدت هاي ميليون ها مردان و زنان فداكار اين مرز و بوم بوده و به خون ده ها هزار شهيد مزين شده است را به مثابه موهبتي الهي دانست که به عنوان چراغ هدايت جامعه اسلامي را راهنمایی می کند .
حجت الاسلام عزیزی افزود : فرهنگ جهاد و شهادت بشارت دهنده وحدت در ميان تمام آحاد جامعه است و يادآور اين مطلب است كه اختلاف ، دست يابي به جامعه اي پيشرفته و عادلانه را ناممكن مي سازد.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان شمالی ادامه داد : پاسداشت اين سرمايه ارزشمند با عمل به ارزش هاي آن بدست مي آيد .
وی همچنین “خدامحوری” ، “اخلاص و تقوا” و “عمل به تکلیف” را از مهمترين اركان اين فرهنگ برشمرد .
گفتنی است علیرضا مجرد معاون تعاون بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان شمالی نیز در این سفر حجت الاسلام عزیزی را همراهی نمود .

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا