فرهنگ ایثار و شهادت موجب هراس دشمن شده است

به گزارش تا شهدا؛ فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه پاسداران انقلاب اسلامی سبزوار در مراسم یادواره شهدای دهستان شامکان از توابع سبزوار گفت: آنچه موجب اقتدار ایران اسلامی و هراس دشمن شده، فرهنگ ایثار و شهادت و حراست از این فرهنگ متعالی است.
سرهنگ پاسدار امین الله مظلوم با تأکید بر ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه، افزود: فرهنگ ایثار و شهادت باید هر چه بیشتر برای نسل جوان تبیین و بازگو شود.
وی با تسلیت سالروز شهادت حضرت امام حسین(ع) و یارانش اظهار کرد: شهدا با تاسی از حضرت امام حسین(ع) از همه چیز خود گذشتند و به ما آموختند که راه سعادت دنیوی و اخروی پیمودن راه حضرت سیدالشهدا (ع) و یاران با وفای ایشان است.
وی با بیان اینکه شهدا برای حفظ ارزش‌ها و حفظ ولایت شهید شدند، افزود: کمرنگ شدن ارزشها و فاصله گرفتن از ولایت به معنای دور شدن از آرمان شهدا است.
وی ادامه داد: همه ما باید قدر فداکاری شهدا را بدانیم زیرا هر چه داریم از شهدا است و عزت، عظمت، قدرت و نعمت‌هایی که در کشور داریم همه به برکت شهدا است.
در ادامه این مراسم دبیر یادواره هدف از برگزاری آن را گرامیداشت شهدا و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت دانست و عنوان کرد: مهمتر از یاد و خاطره شهید، حفظ راه شهدا است و تداوم راه شهدا با پایبندی به ارزش‌ها و ولایت‌مداری حاصل می‌شود.
محمد مسکنی یادآوری ارزش‌های دفاع مقدس را مهم دانست و گفت: از مهم‌ترین وظایف ما در این دوره مقابله با جنگ فرهنگی دشمن با حفظ ارزش‌های دفاع مقدس است.
برگزاری نمایشگاه پیدا و پنهان، قرائت بخشی از وصیت‌نامه شهدا، مداحی و بیان خاطرات ایثارگری شهدا از جمله برنامه‌های جنبی این یادواره بود.
در این یادواره که جمعی از خانواده معظم شهدا و ایثارگران، روحانیون، یادگاران دفاع مقدس، نیروهای نظامی و انتظامی، بسیجیان، مسئولان اجرایی و اقشار مختلف مردم حضور داشتند از خانواده‌های معظم شهدای این دهستان تجلیل شد.
گفتنی است اولین یادواره یک سردار (سردار شهید غلامرضا پروانه) و ۳۲ شهید دهستان شامکان سبزوار به همت حوزه مقاومت بسیج امام جعفر صادق (ع) شامکان، بنیاد شهید و امور ایثارگران سبزوار و و ناحیه مقاومت بسیج سپاه پاسداران انقلاب اسلامی سبزوار برگزار شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا