فرهنگ ایثارو شهادت با آزادگی گره خورده است

تا شهدا – خون شهيدان انقلاب اسلامی ما امتداد خون پاك شهيدان دشت كربلاست که با نثار خون و جان خود عزت و اقتدار را برای ایران اسلامی به ارمغان آورده و براي همه ما واجب است كه از خون به ناحق ريخته شده شهيدان پاسداري كنيم.
شهادت درّ گرانبهايی است كه چه در حین جنگ و چه بعد از آن نصیب هر شخصي نمی شود و این مهم مخصوص انسان های صالح و خداجو است که گام در مسیری الهی و خدایی گذاشته اند.
فرهنگ ایثار و شهادت فرهنگی است که باید در جامعه و در بین نسل جوان و نوجوان نهادینه شود و این فرهنگ متعالی همواره در جامعه ساری و جاری باشد.
شهدای انقلاب اسلامی ادامه دهنده راه شهدای کربلا هستند
مدیر کل بیناد شهید و امور ایثارگران استان مرکزی فرهنگ شهید و شهادت را سد محکمی در برابر توطئه های فرهنگی دشمنان دانست و بیان کرد: اگر این فرهنگ در بین جامعه و نسل جوان نهادینه شود دیگر توطئه های فرهنگی و شبیخون دشمنان کارساز نخواهد بود.
حجت الاسلام حسن هنرمند با اشاره به اینکه شهدای انقلاب با تاسی از شهدای دشت کربلا در دفاع از ارزش های انقلابی و اسلامی پای در عرصه گذاشته و گوش به فرمان رهبر و ولی امر خود در صحنه حاضر شدند، بیان کرد: این نشان از ولایتمداری، ایمان، اعتقاد و عزم راسخ این دلیر مردان بود.
وی ضمن تقدیر از صبر و شکیبایی خانواده شهدا در مقابل غم از دست دادن عزیزان خود، بیان کرد: خانواده و همسران شهدا در غم شهادت عزیزان خود صبر و ایستادگی کردند.
حجت الاسلام هنرمند ادامه داد: مادران شهدا نیز زینب وار در غم شهادت فرزند خود گریستند و با الگو گیری از پیام آور کربلا پیام انقلاب را به جهانیان نشان دادند.
این مقام مسئول ادامه داد: جوانان و نوجوانان ایران اسلامی با الگو گیری از شهدای والامقام دشت کربلا به ندای رهبر خود لبیک گفته و فرهنگ ایثار وشهادت و ظلم ستیزی را بار دیگر در جامعه نهادنیه کردند.
مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان مرکزی، اضافه کرد: این ایستادگی و پایمردی شهدای دشت کربلا و شهدای انقلاب سبب پایداری و ماندگاری ارزش های دینی شد.
مادر شهید سهرابی:حرکت در مسیر ارزش ها اسلامی و آرمان های انقلاب از اهداف شهدا بود
مادر شهید مرتضی سهرابی با بیان اینکه شهادت در راه خدا افتخاری برای ما است، بیان کرد: فرزندان ایران اسلامی در دوران جنگ تحمیلی با تبعیت از رهبری در مسیر ارزش های اسلامی گام برداشته و انقلاب اسلامی را به پیروزی رساندند.
وی ادامه داد: این حرکت ارزشی و دفاع از آرمان ها انقلاب و تلاش برای حفظ عزت و اقتدار انقلاب از اهداف شهدا و ملت ایران بود که با عنایت به الطاف الهی و رشادت و مجادت هایی رزمندان به سرانجام رسید.
این مادر شهید ادامه داد: شهادت در راه دفاع از میهن و ارزش های اسلامی افتخاری برای ما است.
مادر شهید سهرابی با اشاره به اینکه فرزندش در راه خدا و برای خدمت به میهن اسلامیش به شهادت رسیده است، گفت: فرزندم خود می دانست که چه خطراتی او را تهدید می کند اما همیشه می گفت برای آبادی و آزادی میهن اسلامیمان باید تلاش کنیم.
خانم مرادی ادامه داد: فرزندم همیشه برای انجام کار خیر پیش قدم بود و در راستای کمک به همنوعان و محرومان و نیازمندان تلاش می کرد.
وی افزود: فرزندم حقوقش را در راه رضای خدا به نیازمندان و حتی تن پوش خودش را نیز به افزاد نیازمند اهدا می کرد.
خبر شهادت فرزندم را یک کبوتر آورد
این مادر شهید بیان کرد: در شبی که مرتضی شهید شده بود ما هیچ خبری نداشتیم در آن شب کبوتری پشت پنجره اتاق بی قراری می کرد و از این طرف به آن طرف می رفت و با نوکش به شیشه میزد، من در را باز کردم کبوتر با شتاب وارد خانه شده و وارد اتاق مرتضی شد؛ کبوتر آن شب را در اتاق مرتضی ماند که فردای همان روز صدای زنگ خانه به صدا در آمد و خبر شهادت فرزندم را آوردند.
الگوی گیری از حضرت زینب قوت قلبی برای تحمل داغ فرزندم بود
مادر شهید با اشاره به مصائب وارده بر حضرت زینب سلام الله علیه در سحرای کربلا و شهادت فرزندان و عزیزان گفت: ما مادران و همسران شهید با الگوی گیری از زینب کبری سلام الله فرزندان خود را در راه دفاع از ارزش ها و میهن اسلامی فدا کریم و صبر زینبی را برای تحمل این رنج بزرگ پیشه کریم.
وی با بیان اینکه حضرت زینب بانوی صبوری بود که به زیبایی سختی های کربلا و عاشورا را تحمل کرد، ادامه داد: تحمل این سختی ها برای این بود که رضای حق را در آن دیده بود و این درسی برای همه انسان ها و در طول تاریخ بشریت است تا صبور بوده و سختیها را تحمل کنند.
این مادر شهید اظهار کرد: مادران و خواهران شهدا از بانوی بزرگ اسلام آموختند که چگونه صبر زینبی داشته باشند.
وی بیان کرد: بانوان ایران اسلامی برای حمایت از ولایت و اسلام و انقلاب خود فرزندانشان را به جبهه های حق علیه باطل فرستادن و این انقلاب را به پیروزی رساندند.
پاسدار شهید مرتضی سهرابی در ۲۰ مرداد سال ۱۳۳۷ دیده به جهان گشود.
وی در جزیره لاوان در کشتی های نفت کش مشغول به خدمت شد و در حالی که سوخت رسانی به کشتی های جنگی را انجام می دادند در ۶آذر ۶۵ در سن ۲۶ سالگی مورد هدف موشک های عراقی قرار گرفته و به شهادت رسیدند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا