فرماندار سرپل ذهاب: رسالت اصلی ما پاسداشت خون شهداست

تا شهدا: جهانبخش حیدری روز یکشنبه در جریان بازدید از تعدادی خانواده های معظم شهدای سرپل ذهاب افزود: شهدا در راه ارزشهای انقلاب اسلامی از جان شیرین خود گذشتند و در دفاع از کیان اسلامی از هیچ تلاش و کوششی دریغ نکردند و امروز بر همه ما فرض است که این خونها را پاس بداریم و از خانواده معظم آنها تجلیل و تکریم کنیم.

وی اظهار داشت: خانواده معظم شهدا ولی نعمتان مردم و مسئولان محسوب می شوند چرا که فرزندان آنان با ایثار و از خودگذشتگی سرمایه زندگی خود را در راه اعتلا و حفظ ارزشهای والای نظام مقدس جمهوری اسلامی بدون هیچ چشم داشتی تقدیم اسلام کردند.
وی بیان کرد: امروز مردم و مسئولان وظیفه دارند تا پاسدار حرمت خون شهدان باشند و با ادامه دادن راه آنان از ارزشهایی که بواسطه خون هزاران شهید بدست آمده حراست کنند.
حیدری خاطرنشان کرد: اقتدار، امنیت، صلابت و سرافرازی ایران اسلامی بواسطه ایثار خانواده معظم شهدا و ایثارگری های رزمندگان اسلام در هشت سال دفاع مقدس و همچنین حضور موثر ماموران نیروی انتظامی که در راه برقراری امنیت جان خود را تقدیم انقلاب کرده اند بدست آمده است و همه وظیفه دارند تا از میراث گرانقدر شهدا پاسداری کنند.
فرمانده انتظامی سرپل ذهاب نیز در ادامه با گرامیداشت یاد شهیدان هشت سال دفاع مقدس بویژه شهدای نیروی انتظامی، خانواده شهدا را چشم و چراغ ملت ایران توصیف کردند.
سرهنگ علی کریمی با تجلیل از رشادتهای شهدای انقلاب اسلامی گفت: حفظ و حراست از این خون ها تکلیفی بزرگ بر عهده مردم و مسئولان گذاشته است.
وی افزود: خدمت به خانواده های معظم شهدا توفیق بزرگی است که خداوند نصیب برخی از بندگان کرده است که باید بواسطه آن خداوند را شاکر باشیم.
وی بر ضرورت الگوگیری از سیره و منش شهدا تاکید کرد و گفت: دفاع مقدس برای ملت ایران تجربه گرانبهایی است و ضروری است تا امروز نیز با الگوبرداری از آن دوران خود را برای مواجهه با مسائل مختلف آماده کنیم.
فرماندار و امام جمعه سرپل ذهاب به همراه تعدادی از مسئولان دستگاههای اجرایی شهرستان از خانواده شهید جوانمیر شکری که در سال ۱۳۷۹ به علت عارضه ناشی از دوران اسارت به درجه شهادت نائل آمد و همچنین از جانباز ۸۰ درصد علیرضا رشیدی که در سال ۷۸ در منطقه بانه به درجه جانبازی نائل آمد بازدید کردند و در پایان از خانواده شهدا و جانباز با اهدای لوح سپاس و هدایا تقدیر کردند.
شهرستان سرپل ذهاب با بیش از ۸۵ هزار نفر جمعیت در غرب استان کرمانشاه در دوران هشت سال دفاع مقدس ۸۵۶ شهید والامقام تقدیم انقلاب اسلامی کرده است.
* ایرنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا