اخبار

فرزندم یادت نرود که در سایه جمهوری اسلامی بزرگ شده‌ای

تا شهدا؛ آنچه در ادامه می‌خوانید متن نامه‌ی سردار شهید «علی اکبر درویشی» خطاب به پسرش است.
« بسم الله الرحمن الرحیم
بنام خداوند بزرگ، پسر عزیزم آن چیزی که برای همیشه باید در ذهنتان بسپارید این است.
اینجانب «علی اکبر درویشی» -عضو سپاه پاسداران جان بر کف انقلاب اسلامی ساری- پدرت می‌باشم که سفارشی از طرف بنده به جنابعالی می‌شود:
۱. اگر خداوند بزرگ بنده‌ی حقیر را به درجه شهادت رسانید بدان و همیشه در این فکر باش که در چارچوب الله اکبر و لا اله الا الله حرکت کن. ببین راه پدرت چه بوده و به کجا ختم شد.
 هان ای پسر! من به عنوان یک پدر سفارش می‌کنم در سایه جمهوری اسلامی بزرگ شده‌ای. خط قرآن و خط توحید را ادامه دهید تا کافران نتوانند این خط را از بین ببرند.
۲. اگر زنده بودم که هیچ و اگر به شهادت رسیدم و شما بزرگ شدید حرف مادرت را خوب گوش کن و تا ششم دبیرستان درس را ادامه داده و پس از آن به قم یا دانشگاه رفته و درس روحانیت را ادامه دهید.
همانطوری که گفته‌ام به خدا فرزندم هیچ چیز بهتر از راه خدا و شهادت نیست.
 پسر جان! تا می‌توانی نماز شب را ترک نکن و همیشه با وضو و یا غسل شهادت باش به خاطر اینکه انسان این برنامه الهی را داشته باشد به ملکوت اعلی خواهد رسید.
به خدا خیلی دردمندم اگر شما بزرگ شوید ولی در احکام اسلامی خلاصه نشوید، هرگز بنده شما را نخواهم بخشید پس بدان حسین جان شما بایستی همان حسین گونه باشید که در صحرای خونین کربلا پرچم اسلام را به اهتزاز در آورد. بایستی در زندگی جز جهاد و هجرت و خودگذشتگی در هیچ کار دیگر خلاصه نشوید پس پسر بزرگوارم امیدوارم این چند نصیحت را از پدرت بپذیری. آرزو دارم همچون امام جعفر صادق(ع) باشید.
والسلام علیکم و رحمته الله و برکاته
پاسدار راه حق: پدرت علی اکبر درویشی ۱۳ آذر ۶۰

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا