اخبار

فاصله گرفتن از را ه شهدا ما را به بیراهه می برد

به گزارش تا شهدا؛ در راستای تکریم از خانواده شهدا و ایثارگران فجر آفرین و به مناسبت قرار گرفتن در ماه بهمن، ایام الله پیروزی انقلاب اسلامی ایران، محمد حسن افضلی رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران منطقه دو به همراه مهندس نظری شهردار منطقه و عباس جدیدی عضو شورای اسلامی شهر تهران از خانواده شهیدان محمد علی فلاح و وحید ریاضی بخشایش دیدار کرد.
نظری در دیدار با خانواده شهید فلاح گفت: شهدا چراغ راه هستند و اگر ما ذره ای از آن ها فاصله بگیریم راه و مسیر اصلی را گم کرده و به بیراهه خواهیم رفت. باید با نگه داشتن یاد شهدا و اندیشه های آنها ادامه دهنده راهشان باشیم.
 در ادامه جدیدی با تاکید بر نقش شهدا در پیروزی انقلاب اظهار داشت: فرهنگ ایثار و شهادت آرامش را برای جامعه به ارمغان آورده است و امنیت امروز را مدیون شهدا هستیم و امیدوارم خانواده معظم شهدا ما را از دعای خیر خود محروم نکنند.
 گفتنی است در این  دیدارها خانواده شهیدان فلاح و ریاضی بخشایش خاطراتی از دوران زندگی شهدای خود و  نحوه شهادت آنها بیان کردند.
شهید محمد علی فلاح در سن ۳۱ سالگی در ۲۲ بهمن ماه سال ۱۳۵۷ به دست عوامل سازمان امنیتی ساواک با شلیک گلوله به درجه رفیع شهادت نائل آمد.
همچنین مراسم تجلیل از خانواده شهدای منطقه ۱۶ با حضور غفوری رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران منطقه ۱۹و ۱۶ ، میرزاقلی شهردار منطقه و جمعی از خانواده های شهدا و ایثارگران در سالن کنفرانس شهرداری برگزار شد.
میرزا قلی شهردار منطقه ۱۶ در این مراسم با گرامیداشت یاد شهدای انقلاب، گفت: این انقلاب ثمره خون ارزشمند شهدای انقلاب اسلامی و همچنین دفاع مقدس است که به دشمنان اجازه نداده اند تا به این خاک تجاوز کنند.
وی در ادامه اظهار داشت: امروز نظام مقدس جمهوری اسلامی به برکت خون شهدا و زعامت مقام معظم رهبری توانسته انقلاب اسلامی را به عنوان الگویی برای سایر کشورها معرفی کند تا همه مظلومان در مقابل ظالمان به پا خیزند.
میرزاقلی با اشاره به انتخابات هفتم اسفند ماه، گفت: ملت ایران با حضور در همه عرصه‌ها در شکل‌گیری انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و راهپیمایی‌ها نشان داده‌اند که پشتیبان نظام اسلامی و ولایت هستند. حضور و شرکت مردم در این رویداد مهم موجب تقویت انقلاب و خنثی شدن توطئه‌های دشمنان می شود.
محمد غفوری رییس بنیاد منطقه هم با تبریک ایام الله دهه فجر و پیروزی انقلاب اسلامی، گفت: پیروزی ملت ایران بر طاغوت ستمشاهی در ۲۲بهمن ماه ۵۷ معجزه بزرگ قرن و هدیه ای از جانب خداوند برای ملت شریف بود.
در پایان این مراسم با اهدای لوح از خانواده های شهیدان فرامرز سیف اللهی، محمدرضا تشویشی، نادر رضا قلی، عبدالله پورعبدالله، ناصر سلطانی، ابراهیم عابد، علی مطلب زاده، محمد یاوری تاش، منوچهر شجاعی، جابر سبحانی، فریدون نوری و جعفر اکبری تقدیر شد.
پخش کلیپ های سخنرانی حضرت امام خمینی (ره) و تظاهرات  و صحنه های حوادث و سرودهای دوران انفلاب بخش دیگری از  برنامه های این مراسم بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا