اخبار

فارس میزبان ۱۰۰ شهید جاویدالاثر دوران دفاع مقدس

به گزارش تا شهدا؛ سردار دکتر غلامحسین غیب پرور امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به برگزاری دهه فرهنگی شهدای گمنام گفت: مراسم تشییع پیكرهای مطهر قریب به یكصد شهید گمنام از ۲۲ دی ماه تا اول بهمن‌ماه برگزار می‌شود.
فرمانده سپاه فجر استان فارس گفت : : پیكرهای مطهر این شهدا كه در تفحص‌های اخیر در مناطق عملیاتی جنوب به‌دست آمده‌اند، طی ۲ روز آینده و در مرز شلمچه وارد خاک ایران اسلامی خواهند شد و پس از انتقال به شهرستان نورآباد ممسنی، در پادگان شهید مدنی این شهرستان تقسیم و از مسیرهای سه‌گانه به سمت شیراز تشییع می‌شوند.
وی با بیان اینكه پیكر مطهر شهدا درطول مسیر، حداقل در ۶۰ نقطه استان توقف داشته و برنامه‌های مختلف فرهنگی در این نقاط با حضور مردم برگزار خواهد شد ، تصریح كرد: روز اول بهمن ماه، پیكر پاك این شهدا، از مسیر دروازه قرآن، وارد شهر مقدس شیراز خواهند شد و در این شهر نیز برنامه‌های متعدد و متنوعی را در ابعادی مختلف پیش‌بینی كرده‌ایم كه اطلاع‌رسانی می‌شود.
سردار غیب پرور گفت : با توجه به ضرورت گرفتن آزمایش DNA پیكرهای مطهر شهدا پس از تشییع در فارس به تهران منتقل می‌شود و مجددا تعدادی از آنان برای تدفین در ایام فاطمیه، به فارس بازگردانده خواهند شد.
فرمانده سپاه فجر استان فارس در ادامه افزود : بدون شک این حرکت فرهنگی بزرگ موجب همگرایی و اتحاد خواهد شد زیرا تمامی مردم جامعه با هرگونه گرایش در این مراسم ها شرکت خواهند کرد زیرا شهدا به تمام مردم تعلق دارند.
وی گفت : طی سال‌های گذشته تاكنون فارس شاهد ۲ رویداد بزرگ فرهنگی بوده كه یكی از این رویدادها، سفر رهبر معظم انقلاب در اردیبهشت سال ۷۸ و دیگری برگزاری كنگره شهدا در سال ۹۰ بوده است.
سردار غیب پرور با تاكید براینكه سومین رویداد بزرگ فرهنگی این استان، حضور و تشییع پیكر پاك قریب به ۱۰۰ شهید جاویدالاثر خواهد بود، تصریح كرد: با توجه به نزدیكی به ایام انتخابات، تشییع پیكر شهدا آن هم در این بعد، تلنگری است به گروه‌های مختلف خصوصا گروه‌های سیاسی و نامزدهایی كه قصد ورود به صحنه انتخابات را دارند. 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا