غبار روبی مزار شهید حاج ستار ابراهیمی

به گزارش تا شهدا استان همدان، حوزه حضرت رسول (ص) در اقدامی مربیان حلقه های صالحین خود را جهت غبار روبی و عطر افشانی به مزار شهید شاخص شهرستان، حاج ستار ابراهیمی برد.

دراین برنامه فرمانده حوزه خلاصه ای از زندگینامه این شهید بزرگوار را برای حاضرین شرح داد و ادامه دادن راه شهیدان را وظیفه همه بسیجیان دانست .

زندیگنامه سردار شهید حاج ستار ابراهیمی

سردار شهید ستار ابراهیمی از شهدای برجسته استان همدان است که در سال ۱۳۳۵ در يكي از روستاهاي رزن به نام قايش همدان چشم به جهان گشود. در دامن پاك خانواده اي كشاورز و محروم پرورش يافت و در سن هفت سالگي وارد دبستان شد .

تا كلاس ششم ابتدايي تحصيل كرد ولي از آنجايي كه خانواده سخت به نيروي بازوان پر توان وي محتاج بود ترك تحصيل كرد و در كنار پدر و همدوش او به كار كشاورزي پرداخت . در سن ۱۶ سالگي براي كار راهي تهران شد و به كارگري مشغول شد تا بتواند کمک بيشتري به خانواده نمايد.

سال ۱۳۵۵ به خدمت سربازي رفت و در پايگاه نوژه همدان در كنار خدمت سربازي توانست مدرك تحصيلي سوم راهنمايي را اخذ نمايد . بر اين باور بود كه انسان براي رسيدن به كمال مطلوب و شكوفا ساختن و به فعاليت در آوردن استعدادهاي بالقوه خويش علاوه بر كار بدني به پرورش روح و عقل هم نيازمند است .

پس از اتمام دوره سربازي در سال ۱۳۵۷ ازدواج نمود .اين دوران همزمان شده بود با اوج گيري مبارزات مردم بر عليه حکومت شاه خائن.

او نيز با اين سيل خروشان همراه شد تا همدوش مردم ايران به پيروي از امام بزرگوار نداي رهايي مستضعفين از زير ظلم وستم مستكبرين را سر دهد .

پس از پيروزي انقلاب اسلامي در كميته انقلاب اسلامي رزن به پاسداري از دستاوردهاي انقلاب پرداخت.

روزي که امام (ره) دستور تشكيل سپاه پاسداران را صادر كرد او بي درنگ به سپاه پيوست و از طرف سپاه ماموريت يافت تا در دادگاه انقلاب اسلامي همدان مشغول خدمت شود . با آغاز تجاوز حاکمان بعثي عراق به ميهن اسلامي ايران ,اوخواستار حضور در جبهه براي دفاع ازکشور بودوپس از پيگيري هاي زياد توانست در سال ۱۳۶۰ عازم مناطق جنگي سر پل ذهاب شود . در اين منطقه از ناحيه دست مجروح شد .

بعد از آن در اكثر عملياتي که ايران براي مقابله با تجاوز ارتش عراق که به نمايندگي از دنياي ظلم وستم بود، شجاعانه شركت داشت .عمليات ۱۱ شهريور – ثارالله – فتح المبين – بيت المقدس – و الفجرمقدماتي – رمضان – والفجر ۲ – و الفجر۵ – ميمك- خيبر – و الفجر ۸ – كربلاي ۴ و كربلاي ۵ را مي توان نام برد .او در اين مدت ۶ بار مجروح شد و ۳ بار در محاصره سخت مزدوران بعثي افتاد كه با تدبير وشجاعت بي نظير موفق به شكستن حلقه محاصره شد .

ازسال۱۳۶۱ به صورت كادر ثابت لشکرانصارالحسين(ع) در آمد و در واحدهاي مختلف خدمات شاياني را از خود به يادگار گذاشت.

پس از مدتي به فرماندهي گردان ۱۵۵ لشگر انصار الحسين انتخاب شد كه گردان تحت فرماندهي اش در اكثر عمليات ها شركت جست و برگه هاي زريني از فتوحات سپاه اسلام را به خود اختصاص داد. در عمليات كربلاي ۴ وقتي يكي از برادرانش به نام صمد ابراهيمي به شهادت مي رسد با وجود اينكه توان انتقال جنازه برادرش را به پشت خط داشت ،اما اين كار را انجام نمي دهد و در جواب برادراني كه علت را از ايشان جويا مي شوند ، پاسخ مي دهد كه چگونه مي توانستم دست به چنين كاري بزنم در صورتي كه مي ديدم جنازه همرزمان شهيدم در زير آفتاب سوزان جنوب مانده اند ، برايم فرق نمي كند كه برادرم باشد يا نباشد ،همه رزمندگان براي من برادرند.

در عمليات كربلاي ۴ مجروح مي شودو مدت ۷۲ ساعت بدون آب و غذا در آن طرف اروند رود در داخل قايقي در منطقه دشمن به محاصره مي افتد .وقتي شب هنگام يكي از مزدوران بعثي قصد نزديك شدن به قايق را داشت وي با كلت كمري او را از پاي در مي آورد و موفق به فرار ميگردد .با وجود زخمهائي كه در تن رنجور خويش داشت حاضر به انتقال به پشت جبهه نمي گردد . در عمليات کربلاي ۵ گردان ۱۵۵ به فرماندهي او پنج مرحله در عمليات شركت مي كند وبالاخره لحظه موعود و ديدار يار فرا مي رسد.

لحظه وصال فرا مي رسد ودر تاريخ ۱۲/۲/ ۱۳۶۵بر اثر تركش گلوله توپ به آرزوي ديرينه اش كه سالها به دنبال او بود نائل مي گردد و برجام سرخ شهادت عاشقانه بوسه مي زند.

او رفت و در فناي خويش بقا يافت و باقي گشت و با شهادت خويش بار ديگر حقانيت و مظلوميت پيروان صالح سالار شهيدان ، معلم بزرگ شهادت را به اثبات رساند تا خداي شهيدان به ما نيز توفيق ادامه راه سرخ شهيدان را عطا فرمايد.

از حاج ستار ابراهيمي۵ فرزند به يادگار مانده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا