عکس/ پاک تر از آب در آب

به گزارش تا شهدا، زمانی که امام خمینی فرزندانش را به عرصه عشق و خون فراخواند، سربازانش یکی یکی دنیا را زمین گذاشتند و به دنبال رستگاری ابدی رهسپار میدان جنگ شدند. نفس مسیحایی امام چنان زنده‌شان کرده بود که جز خدا هیچ کس را نمی‌دیدند. 
و اگر جز این بود آب و خاک و آسمان جوانانی مخلص و پاک را به خود نمی دید که بی‌ادعا و در گمنامی پرپر می‌شدند. مردانی که رزمشان و شهادتشان جهانی را متحیر ساخت. تصویری که مشاهده خواهید کرد چهره کسانی است که جز خالق را ندیدند و ابدی شدند.

شهید علی عابدینی به سال ۱۳۴۳ در روستای کورگه استان گیلان به دنیا آمدعلی که تا کلاس سوم راهنمایی درس خوانده بود، مدرسه را رها کرده و در مغازه‌ای که برای خود دست و پا کرده بود در سازی می‌کردبا شروع جنگ تحمیلی شهید عابدینی به جبهه رفت و پس از مدتی فرماندهی گردان ۴۱۰ غواص لشکر ۴۱ ثارالله را بر عهده گرفتعلی سرانجام در چهارشنبه ۱۸ دی سال ۱۳۶۵ در شلمچه به فیض عظیم شهادت نائل آمد.

 

شهيد مهدي عرب نژاد در روستاي ملك آباد (حميديهکرمان متولد شدمهدی در رشته تحصيلي راه و ساختمان فارغ التحصيل شد و مدتی از اتمام درسش نمی‌گذشت که با شروع جنگ گوش به فرمان امامش به جهاد در راه خدا برخاستشهید عرب نژاد با آنكه تنها فرزند ذكور خانواده بود از همه دلبستگی‌های دنیای دل کند و وارد بسیج شدسرانجام این سرباز امام خمینی در سال ۶۵ در عمليات كربلاي ۴ در جزيره ام الرصاص بر اثر اصابت تركش به جمع شهيدان پيوست و در گلزار شهداي خانوك به خاك سپرده شد.

 شهید محمد قنبري سال ۱۳۴۲ در یکی از روستاي لاهيجان رفسنجان به دنیا آمد. محمد با شروع جنگ تحمیلی در سن 15 سالگي به عنوان پاسدار، به جبهه اعزام شد. اين شهيد بزرگوار در عمليات كربلاي۴ و در منطقه ي شلمچه به درجه ي رفيع شهادت نائل گرديد. اما خانواده محمد توانستند بعد از 14 سال دوری او را در آغوش گرفته و در زادگاهش به خاک بسپرند چرا که در طول این سالها شهید قنبری مفقودالاثر بود .

 

""

از راست: شهید علی عابدینی، شهید مهدی عرب نژاد و شهید محمد قنبری

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا