علم در کنار تزکیه نفس دانش‌آموزان را به هدف واقعی می‌رساند

تا شهدا: محمد محسن‌بیگی صبح امروز در نخستین یادواره شهدای معلم و دانش‌آموز بسیجی ناحیه دو کرمان با گرامیداشت یاد و‌ خاطره یک هزار و ۳۱۹ شهید فرهنگی و دانش‌آموز استان کرمان اظهار داشت: آموزش و پرورش ناحیه دو کرمان متبرک به وجود ۵۹ شهید دانش‌آموز و ۱۱ شهید فرهنگی است.

وی با بیان مقام و مرتبه شهدا عنوان کرد: شهید و شهادت چنان مرتبه‌ای نزد خداوند دارد که در قرآن کریم عنوان شده «شهدا زنده‌اند و نزد ما روزی می‌خورند»، اما ما قدرت درک این مقام و جایگاه را نداریم که حضورشان را در زندگی خود احساس کنیم.
محسن‌بیگی ادامه داد: در دورانی که انقلاب اسلامی ایران به رهبری مرجع تقلید دینی به پیروزی رسید، شیاطین متعدد برای بی‌ثمر کردن و از رونق انداختن انقلاب و توقف در حرکت این مسیر عظیم دست به کار شدند و نمونه بارز آن در جنگ تحمیلی علیه ایران بود.
وی خاطرنشان کرد: همان رهبری که انقلاب اسلامی ایران را به پیروزی رساند با هدایت و رهبری خویش کاری کرد که ملت ایران به ویژه جوانان و نوجوانان برای ایثار جان خود در هشت سال دفاع مقدس مایه گذاشتند و کاری کردند که برای همیشه تاریخ بدانیم راز و رمز حفظ و پیشرفت انقلاب در چیست.
مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان گفت: اگر ایثار و از خودگذشتگی در اوج معنویت نبود، سرنوشت انقلاب اسلامی ایران همانند انقلاب‌های سایر کشورها می‌شد.
وی افزود: شهدا تکلیف خود را ادا کردند و به مقامی رسیدند که آرزوی آن را داشتند و بسیاری از همرزمان آنها در حسرت ماندند، اما حالا وظیفه و نقش نسل‌های بعدی و ما چیست.
محسن‌بیگی عنوان کرد: گاهی در گذر زمان غبار غفلت ما را فرا می‌گیرد و برگزاری چنین یادواره‌هایی با حضور پیکر مطهر شهید غبار غفلت را کنار می‌زند که در رفتار خود تجدید نظر کنیم.
وی ابراز داشت: ایثارگری از جان که ارزشمندترین دارایی انسان است کار آسانی نیست، باید تجدید نظر کرد که آیا ما در مقابل هوا و هوس و امیال خود حاضر هستیم از آن بگذریم و آیا در حفاظت از اقتدار ملی و تمامیت ارضی جان خود را نثار می‌کنیم.
محسن‌بیگی اظهار داشت: بسیاری از شهدای ما در مقام علمی و تحصیلی نیز شاخص و برتر بودند و به آن اهمیت می‌دادند، باید خودمان را به سلاح علم و تزکیه نفس مجهز کنیم تا اهداف امام راحل و شهدا محقق شود.
وی گفت: اگر در غفلت و خودمحوری گرفتار شویم، قطعا در مسیر شهدا نیستیم، وظیفه دانش‌آموزان توجه جدی به تعلیم و تربیت است، باید در اوج قله‌های علمی دنیا قرار گیریم و با تبعیت از شهدا، تزکیه نفس و تقوا داشته و راه آنها را دنبال کنیم.
* فارس

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا