اخبار

عظمت جمهوری اسلامی ایران به برکت خون شهدا است

به گزارش تا شهدا؛ نخستین یادواره ۱۵ شهید شهرعشق آباد نیشابور عنوان «ازکویرعشق تا دشت جنون» و با حضور امام جمعه، نمایندگان مردم نیشابور درمجلس شورای اسلامی، بخشدار، فرماندهان نیروهای نظامی و انتظامی، خانواده‌های شهدا و ایثارگران در محل بقعه متبرکه حمزه ابن موسی بن جعفر عشق‌آباد برگزار شد.
آیت الله عالمی در این یادواره معنوی عنوان کرد: شهید با شهادت گامی برمی‌دارد که از فرش تا عرش می‌رود و شهدا نزد خداوند چنان جایگاهی دارند که همگان به آنان غبطه می‌خورند.
عضوشورای خبرگان رهبری همچنین گفت: مجد و عظمت امروز جمهوری اسلامی ایران به برکت مجاهدت شهداست.
نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی افزود: اگر امروز رهبر معظم انقلاب در مقابل دشمنان از موضع قدرت سخن می‌گوید به برکت شهدا وحمایت‌های مردم شهید پروراست.
در ادامه این یادواره حجت الاسلام ایروانی امام جمعه شهرعشق‌آباد عنوان کرد: شهید محمد حسین عزیزآبادی که از شهدای مدافع حرم حضرت زینب(س) است، نشان داد که درب‌های شهادت همچنان بازاست.
ایروانی خاطرنشان کرد: هدف از برگزاری این یادواره‌ها این است که به یاد آوریم که شهدا در زمان خود تکلیف را به خوبی تشخیص داده و به آن عمل کردند و اکنون تکلیف ما سخت تر از شهدا است.
وی افزود: امروز جنگ نرم و جنگ افکار است و در جهان هرکس می‌خواهد فکر و فرهنگ خود راحاکم سازد و لازم است آگاه و بصیر باشیم تا دشمن از غفلت ما استفاده نکند.
امام جمعه شهر عشق‌آباد نیشابور بیان داشت: اکنون ما تکلیف داریم در مقابل بدخواهان بایستیم و فرهنگ ناب محمدی(ص) را به دنیا صادر کنیم.
وی با اشاره به اینکه برگزاری یادواره شهدا خون تازه درکالبد جامعه تزریق می‌کند تصریح کرد: این یادواره‌ها به نوعی تبیین مجاهدت رزمندگان ماست که با ایستادگی خود عزت، افتخار و سربلندی را برای همه ما به ارمغان آوردند.
گفتنی است شهرعشق آباد در۲۰کیلومتری جنوب شهرستان نیشابور واقع شده است و ۱۵شهید گلگون کفن به انقلاب و نظام جمهوری اسلامی تقدیم کرده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا