اخبار

عزت امروزه ایران، به برکت خون شهدا و ولایت فقیه است

به گزارش تا شهدا؛ باری دیگر عطر شهادت در فضای استان خراسان جنوبی پیچید و مردم شهید پرور شهرستان زیرکوه باری دیگر برای تجدید میثاق مجدد با آرمان های شهدا به خیابان ها آمدند.
مردم شهرستان زیرکوه دوباره به خیابانها آمدند تا ثابت کنند همواره پشتیبان نظام، آرمان های امام خمینی(ره)، اوامر رهبر معظم انقلاب و قدردان جانفشانی های شهدای عزیز هستند و هرگز آنها را فراموش نمی کنند.
وداع آخر مردم زیرکوه با پیکر پاک و مطهر شهید مهدی رضایی با حضور، فرماندار، مسئولین، فرماندهان نظامی و انتظامی استان، همرزمان شهید و جمعی از خانواده های شاهد و ایثارگر در شهرستان زیرکوه برگزار شد.
حجت الاسلام مرتضایی نیا، امام جمعه شهرستان زیرکوه درمراسم تشییع وتدفین شهید مهدی رضایی گفت: شما مردم شهید پرور، امروز با حضور خودتان وفاداری خود به نظام و انقلاب و رهبری و شهدا را نشان دادید.
وی بیان داشت: خداوند می فرماید هرکس که عمل صالح انجام دهد ما به اوحیات طیبه می دهیم وحیات طیبه چگونه بدست می آید و لذا هرکس می خواهد به حیات طیبه برسد باید دو ویژگی داشته باشد، مومن باشد و عمل صالح انجام دهد.
وی افزود: خداوند می فرماید (هرگاه به این مرحله رسیدی که همه وجودت، نمازت،زندگی و مرگت برای خدا باشد، آن وقت می توانی ادعاکنی که مومن هستی.
امام جمعه شهرستان زیرکوه گفت: شهدا دراین راستا چه کرده اند؟ گاهی شهدای ما وقتی احساس می کردند که زن و فرزندشان در دل آنها جا گرفته است آنها را از خودشان طرد می کردند که نکند اینها جای خدا را درقلبشان بگیرد.
حجت الاسلام والمسلمین مرتضایی نیا در پایان صحبت های خویش افزود: امروز دنیا به ملت ما افتخار می کند و این عزتی که تا امروز به دست آورده ایم و افتخاری که نصیب ملت ما شده است به برکت ایمان ملت ما به خدا و ولایت و رهبری مقام معظم رهبری و امام (ره) و به برکت خون مطهر شهداست که این خون شهدا به ایمان و باور و پیروی از ولایت عمق بخشیده شده است.  
گفتنی است، پیکر مطهر شهید مهدی رضایی پس از تشییع در شهرستان زیرکوه، در گلزار شهدای زادگاهش روستای بمرود از توابع شهرستان زیرکوه تشییع و تدفین شد.
شایان ذکر است که شهید مهدی رضایی شامگاه ۴ دی‌ماه در مرز ایران و افغانستان؛ هنگ مرزی زابل در درگیری با اشرار مسلح مجروح شد.
گروهبان مهدی رضایی در این درگیری بر اثر اصابت گلوله از ناحیه سر مجروح و ساعت ۲۱:۴۰ دقیقه در مسیر انتقال به بیمارستان به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا