اخبار

عبور کشور از گذرگاه‌ها و بحران‌ها به سبب حضور شهداست

به گزارش تا شهدا؛ حسین نصراله در حاشیه نخستین سالگرد ابوالشهید هسته‌ای رضا قشقایی که جمعه ۲ بهمن در مسجد شیخ صدوق(ره) برگزار شد با اشاره به جایگاه رفیع شهید قشقایی، گفت: شهید قشقایی و شهید احمدی‌روشن هر دو در یک عملیات تروریستی به فیض شهادت نائل شدند و از آنان به عنوان شهدای هسته‌ای یاد می‎شود.
نصراله گفت: دشمنان کسانی را ترور و شهید کردند که از دانشمندان طراز اول فناوری هسته ای ‌کشور محسوب می‌شدند و حرف اول را در این علم می‌زدند این شهیدان علاوه بر اینکه از شهادت خود مطلع بودند به این امر واقف بودند که قدم نهادن در این مسیر منجر به شهادت می‌شود.
رئیس بنیاد شهرری با اشاره به شاخصه‌های مهم شهدا در عرصه‌های مختلف انقلاب اسلامی، عنوان کرد: وجود شهدا در همه‌ زمینه‌ها و ابعاد مختلف همچون پیروزی انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و پیشرفت علمی کشور بسیار حائز اهمیت است. عبور کشور از گذرگاه‌ها و بحران‌های متفاوت به سبب حضور شهدایی بود که نمونه بارز آن را می‎توان وجود شهدای هسته‌ای نام برد.
نصرالله با اشاره به سیل عظیم دانشجویانی که بعد از شهادت شهید احمدی روشن و شهید قشقایی به علم فناوری هسته‌ای روی آوردند، اظهار داشت: حرکت جوانان به سوی کسب این علم بسیار با اهمیت و چشم‌گیر بود.
رئیس بنیاد شهرری با اشاره به اینکه شهید قشقایی که از جوانان خوب و متدین شهرری بودند، گفت: ایشان به همراه شهید مصطفی احمدی روشن در اقدامی تروریستی در خیابان گل نبی تهران مورد سوءقصد قرار گرفته و به درجه رفیع شهادت نائل آمدند.
وی ابراز کرد: دشمنان کسانی را ترور و شهید کردند که از دانشمندان طراز اول فناوری هسته ای ‌کشور محسوب می‌شدند و حرف اول را در این علم داشتند این شهیدان علاوه بر اینکه از شهادت خود مطلع بودند به این امر واقف بودند که قدم نهادن در این مسیر منجر به شهادت می‌شود.
نصرالله در ادامه بیان داشت: شهدای گرانقدر هسته‌ای فضا را برای مذاکره و برجام آماده ساختند، میز مذاکره به اندازه تعداد سانتریفیوژهای ما و بزرگی این میز به اندازه نطنز، اصفهان، کاشان، و بوشهر است این فضا را شهدا محیا کردند تا دولت بتواند در برابر دشمنان مقابله کند و این موفقیت حاصل خون پاک این شهدا و مقاومت مردم ایران است.
هدایت اله جمالی پور فرماندار ویژه شهرستان ری در حاشیه مراسم سالگرد پدر شهید هسته‌ای رضا قشقایی، گفت: از مهم ترین اهداف شهدا ایجاد وحدت و انسجام در راستای حفظ انقلاب بود و اگر کسی بخواهد هم گام با شهدا باشد باید در این زمینه تلاش وافری داشته باشد چرا که مهم ترین عامل انسجام، وحدت مردمی است.
جمالی پور با اشاره به جایگاه عظیم و شان شهدای هسته‌ای، گفت: شهید رضا قشقایی انسان عظیم شانی بود که در راستای دستاوردهای هسته‌ای جان خود را تقدیم انقلاب و ملت کرد. الحمدالله ما امروز شاهد به ثمر رسیدن ایثار و گذشت این عزیزان شهید در سطح جهان هستیم. 
جمالی‌پور با اشاره به نتیجه خوب برجام، اظهار داشت: با عنایت خداوند، هدایت رهبر معظم انقلاب، تدبیر دولت یازدهم و از همه مهم تر استقامت مردم، این برجام به فرجام رسید و رهبر معظم انقلاب فرمودند این پیروزی برای ملت توفیق بزرگی بود.
فرماندار شهرری با اشاره به اینکه تا دیروز دشمنان نظام درصدد از بین بردن همه فناوری هسته‌ای ما بودند، عنوان کرد: امروز دشمن به برکت خون پاک شهید قشقایی و همرزمان عزیزش و استقامت مردم به این نتیجه رسیده است که علاوه بر فناوری هسته‌ای باید غنی سازی را در همه نیروگاه‌های خود داشته باشیم.
وی افزود: این به نوعی پیروزی ملت محسوب می‌شود چرا که علاوه بر داشتن فناوری هسته‌ای استفاده از ظرفیت‌های بین المللی را نیز برای ملت ایران به وجود آورد و این ثمر به دلیل همدلی و همراهی مردم صورت پذیرفت.
جمالی‌پور با اشاره به عظمت شهدا و همچنین جایگاه رفیع خانواده‎‌های مکرم آنان در نزد مردم شهید پرور ایران، اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب فرمودند: خانواده شهدا نماد صبر و استقامت و ایثار هستند؛ خانواده شهدا با تاسی به حضرت زینب(س) صبر را پیشه کردند و در همه زمینه‌ها همچون شهدای خود رفتار کردند.
فرماندار شهرری در پایان خاطر نشان کرد: از مهم ترین اهداف شهدا ایجاد وحدت و انسجام در راستای حفظ انقلاب بود و اگر کسی بخواهد هم گام با شهدا باشد باید در این زمینه تلاش وافری داشته باشد چرا که مهمترین عامل انسجام وحدت مردمی است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا