طرح سرگذشت پژوهی در بنیاد شهید خراسان‌رضوی اجرایی می‌شود‌

تا شهدا – عابدین عابدین مقدم اظهار کرد: عمده فعالیت‌هایی که در این بنیاد تا پایان سال جاری در دستور کار قرار دارد در حوزه ارائه خدمات معیشتی، درمانی، فرهنگی است.
وی با اشاره به این مطلب که به منظور ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در بین نسل جدید برنامه‌های ویژه‌ای در این راستا در دستور کار قرار گرفته است، افزود: با هماهنگی‌های صورت گرفته با آموزش و پرورش استان فعالیت‌هایی در این راستا در دست انجام است.
وی با بیان اینکه برای معرفی شهدا به دانش آموزان طرحی در قالب سرگذشت پژوهی در دست اجرا است، گفت: در قالب این طرح و به ازای هر چهار دانش آموز مقطع راهنمایی کتابچه‌هایی با محتوای زندگی شهدا تدوین شده است که در اختیار دانش آموزان قرار می گیرد.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان رضوی تصریح کرد: این طرح با هدف درگیر شدن دانش آموزان با رشادت‌های جامعه ایثارگران و شهدا است.
وی همچنین به فعالیت‌های این بنیاد در حوزه درمان اشاره کرد و افزود: بخش عمده‌ای از مشکلات درمانی جامعه ایثارگری با انعقاد قراردادهایی با شرکت‌های بیمه گر برطرف شده است.
عابدی مقدم افزود: با اقدامات صورت گرفته در حوزه درمانی جامعه ایثارگری بسیاری از مشکلات این حوزه برطرف شده است و جامعه ایثارگر در حوزه ارائه این خدمات رسانی ابراز رضایت داشته‌اند.
وی در بخشی دیگر از سخنان خود با اشاره به سالروز ورود اسرای مفقود الاثر گفت: اسرای مفقود الاثر به افرادی گفته می‌شود که پس از آزادی اسرا به میهن بازنگشتند.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثار گران خراسان رضوی افزود: خراسان رضوی دارای ۶۰۰ آزاده مفقود الاثر است و به یاد این آزادگان مفقود الاثر پس به یقین رسیدن دررابطه با شهادت این اسرا پس از سرنگون صدام مراسمی با عنوان شهدای” فاطمی” برگزار شد.
وی با اشاره به این مطلب که هرسال روز ۱۱ محرم مراسم گرامیداشتی برای این شهدا گرفته می شود، گفت:در همین رابطه مراسم یاد بودی شب گذشته همزمان با شام غریبان ابا عبدالله الحسین(ع) در محل خانه آزادگان برگزار شد.

منبع : تسنیم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا