طرح ساماندهی مزار شهدا توسط شهرداری شهرامام در حال اجراست

به گزارش تا شهدا؛ اجرای طرح ساماندهی گلزار شهدای شهرک انقلاب توسط شهرداری شهرامام (ره)در حال اجراست.
شهردار شهر امام (ره) درنشست شورای اسلامی این شهر که روز گذشته با حضور رییس بنیاد شهید وامورایثارگران شهرستان دزفول و کارشناسان بنیاد استان برگزارشد، اجرای طرح ساماندهی گلزار شهدای شهرهای امام،میانرود وشهرک انقلاب را نشانگر جاودانه کردن نام، یاد و خاطره شهدا دانست و گفت: ترویج فرهنگ شهادت، موضوعی بسیار عمیق و نیازمند برنامه ریزی مناسب است اما ساماندهی مزار شهدا وحضور نسل جوان دراین مزارها، می‌تواند یکی از راه‌های آشنایی این نسل با ارزش ها وآرمان های شهدا باشد.
علی واهبی به رهنمودهای رهبر کبیر انقلاب اسلامی، درباره گلزار شهدا اشاره کرد وافزود: امام خمینی ( ره) تلاش برای احیای قبور شهدا را تلاش درجهت احیای راه شهدا برای حال وآینده دانسته اند.
وی پیشرفت‌ها در تمامی مراحل کشور رامدیون شهدا دانست وخاطر نشان کرد:شهدا حق بزرگی برگردن ما دارند واین طرح، کار کوچکی برای ادای دین به شهداست.
شهردارشهرامام (ره) گفت : طرح ساماندهی گلزار شهدای اسحاق ابراهیم (ع) با هزینه ای بالغ بر ۲۸۵میلیون تومان ، جهت بهره مندی صحیح ازفضای معنوی وفرهنگی آن مکان مقدس در حال اجرا میباشد .
وی تصریح کرد: علاوه بر اعتبارات در نظر گرفته شده اعتباراتی نیز از محل منابع شهرداری شهرامام (ره) در نظر گرفته شده که در مجموع با اعتیار فوق، زمینه اجرای عملیات زیباسازی مزار شهدا فراهم ‌شده است .
در این جلسه رییس بنیادشهید وامورایثارگران شهرستان دزفول نیز اظهار داشت: شهدا به عنوان میراث گرانبهای هشت ساله دفاع مقدس هستند که همه وظیفه داریم ازآن‌ها به نحو احسن محافظت کنیم.
محمد سبزواری با بیان اینکه ساماندهی گلزار شهدای یک شهر ساماندهی نماد مقاومت و ایثار آن شهر است، تصریح کرد: همه باید برای انجام این حرکت خداپسندانه با جدیت تلاش کنیم.
وی در خصوص طرح ساماندهی مزار شهدا در شهرک انقلاب نیز گفت:نقشه و کلیه مشخصات و برآوردهای این طرح انجام یافته و عملیات اجرایی آن با نظارت بنیاد شهید توسط شهرداری شهرامام (ره) از ابتدای هفته گذشته آغاز شده است.
رییس شورای شهرستان دزفول نیز در این نشست با اشاره به اینکه شهدا برای همیشه ماندگار هستند، گفت: خیلی افراد به این دنیا پا گذاشتند و رفتند ولی شهدا برای همیشه زنده‌اند زیرا خداوند در قرآن به صراحت فرمودند که شهدا نمرده‌اند بلکه برای همیشه زنده‌اند و نزد خداوند روزی می‌خورند.
عبدالعلی کریمی با تاکید اینکه امروزه دارالشفای ما گلزار و مزار شهدا است و باید بیشتر به آنها توسل بجوییم، گفت: شهدا شفابخش هستند و امام امت تربت پاک آنها را دارالشفای عاشقان و مومنان می‌داند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا