طرح حافظان گلزار مطهر شهدا در خنداب اجرایی می‌شود

به گزارش تا شهدا؛ شهرام ثامنی درجلسه شورای فرهنگی و اجتماعی این شهرستان که در دفتر حجت‌‌الاسلام عبدالمجید مجدی‌زاده کرمانی امام جمعه خنداب انجام شد ضمن اعلام این خبر، افزود: ساماندھی گلزار مطهر شھدا که با ھدف ماندگار سازی میراث شھیدان گلگون کفن انقلاب اسلامی و دفاع مقدس انجام می‌شود و بدون شک یکی از مصادیق بارز تعظیم شھیدان، تکریم خانواده‌ھای معزز شاھد و ترویج فرھنگ ایثار و شھادت در جامعه است .
رئیس بنیاد خنداب افزود: بدیھی است که گلزارھای منور شھدا نیز ھمانند بناھای دیگر پس ازساماندھی نیازمند حفظ و نگھداری و مرمت خواھد بود که این مهم در قوانین دولتی و با اهدافی از قبیل تعظیم و پاسداشت یاد و خاطره شھیدان، تکریم خانواده‌ھای معزز شھدا و ایثارگران، ترویج فرھنگ ایثار و شھادت درجامعه، حفظ و نگھداری و مرمت گلزار و مزار شھدا برای انتقال به نسل‌ھای آینده، تبیین جایگاه و نقش شھرداری‌ھا و دھیاری‌ھا درحفظ و نگھداری ازگلزار و مزار شھیدان، مشهود است.
وی ادامه داد: در این طرح مقرراست تا دهیاران در روستاها به عنوان حافظان گلزارهای مطهر روستایی و همچنین درشهرها افرادی ازطرف شهرداران مشخص و به بنیاد معرفی شوند تاضمن بازدید دوره‌ای ازگلزارها گزارشات خود را ارسال کنند.
بنا براین گزارش، شهرام ثامنی ضمن تبریک فرا رسیدن ایام هفته بسیج و اهمیت شناخت شهدا برای نسل های کنونی و آینده از آغاز طرح بازخوانی زندگینامه شهدای شهر جاورسیان خبرداد و افزود: وظیفه اصلی ما درقبال شهدا شناخت و ادامه راه شهیدان است.
رئیس بنیاد خنداب گفت: دراین برنامه درنظراست تا خاطره‌ها و زندگینامه شهدای شهرستان خنداب جمع آوری شود که درصورت مساعدت سایر ادارات فرهنگی این آثار به چاپ برسد و دراختیار علاقمندان قرار داده شود.
گفتنی است دراولین گام، زندکینامه تعداد ۱۶ شهید شهرجاورسیان دراین طرح آغاز و ازطریق رسانه‌ها و خبرگزاری‌ها و همچنین چاپ پوستر به مرحله اجرا درآید .
گفتنی است شهرستان خنداب قریب با ۹۰ شهید تقدیم انقلاب کرده است و با ۴۳ گلزاردارای ۱۶۲ مزار منور شهید است که اقدامات لازم درارتباط با فضاسازی، بھسازی و زیباسازی این گلزارها طراحی و اجرا شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا