اخبار

ضرورت معرفی همه‌جانبه «روز بزرگداشت شهید» توسط رسانه‌ها

به گزارش تا شهدا؛ عابدین عابدی مقدم در نشست بررسی و برنامه‌ریزی سالروز شهادت شهید «ابوحامد و بخشی» از شهدای مدافع حرم فاطمی که با حضور حجت الاسلام گنابادی نژاد مدیر کل اوقاف و امور خیریه، مرتضوی مسئول لشکر فاطمیون در استان خراسان رضوی، جلیلی معاون فرهنگی شهرداری مشهد، نماینده صدا و سیما و تعدادی از اعضای جامعه المصطفی خراسان رضوی در محل سالن هاشمی نژاد بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان رضوی برگزار شد، با تاکید بر معرفی بیش از پیش «۲۲اسفند، روز بزرگداشت شهید» در ایام منتهی به این روز تصریح کرد: با وجود اینکه روز شهید در کنار روز‌هایی مانند گرامیداشت مقام جانباز و آزادگان در تقویم رسمی کشور ثبت شده است ولی نسبت به معرفی این روز آنچنان که باید پرداخته شود اقدام نشده است.
وی با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری نسبت به بزرگداشت روز شهید افزود: باید در هر محفل و مجلس نسبت به معرفی این روز بزرگ اقدام شود، ما باید هرآنچه را که در توان داریم برای ادای دین خود نسبت به شهدا و آرمان‌های این عزیزان به کار گیریم.
عابدی مقدم گفت: برنامه‌های متعدد و متنوع محوری ویژه بزرگداشت روز شهید در مشهد مقدس در نظر گرفته شده است که برگزاری همایش شهدای مدافع حرم فاطمی با محوریت «شهیدان ابوحامد و بخشی» از جمله این برنامه‌ها و همایش‌ها است.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان رضوی، با اشاره به دیگر برنامه‌های پیش بینی شده منتهی به «۲۲ اسفند ماه» روز بزرگداشت مقام شهید تاکید کرد: تیم‌های مختلفی در ستاد استان خراسان رضوی و مناطق سه گانه بنیاد شهید و امور ایثارگران مشهد مقدس تشکیل شده است تا با خانواده‌های شهدا به ویژه شهدای مدافع حرم فاطمی دیدار کنند.
وی بیان کرد: خوشبختانه آستان قدس رضوی با رویکرد ارزنده خود نسبت به فرهنگ ایثار و شهادت، بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان رضوی را در این راه همراهی می‌کند و بر همین اساس در این ایام همایش نکوداشتی از مقام شامخ شهدای مدافع حرم فاطمی نیز در حرم مطهر رضوی برگزار می‌شود.
عابدی مقدم گفت: در همین راستا آستان قدس رضوی قریب به ۳۰۰ اکیپ برای دیدار با خانواده‌های شهدا به ویژه والدین شهدای مدافع حرم حضرت زینب(س) تشکیل داده است.
وی خاطرنشان کرد: بنیاد شهید و امور ایثارگران شهدای مدافع حرم را به عنوان شهیدی ارزشمند در راه اسلام می‌داند و بر همین اساس تا آنجا که در توان این نهاد باشد همانند سایر شهدا در جهت خدمت مضاعف از هیچ کوششی دریغ نمی‌کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا