اخبار

ضرورت روایت خاطرات دوران پیروزی انقلاب به نسل جوان

به گزارش تا شهدا؛ رئیس کمیته امور ایثارگران ستاد دهه فجر استان و مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان زنجان با بیان اینکه تاریخ هیچگاه دلاوری مردم کشور و شهدا را در به ثمر رسیدن انقلاب فراموش نخواهد کرد، گفت: بنیاد شهید و امور ایثارگان استان زنجان به عنوان یکی از نهادهای ارزشمند برنامه‌های مختلفی را با هدف حفظ ارزش‌ها و همچنین ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در نظر گرفته است.
علی کاظمی با اشاره به اینکه بیش از  120 عنوان برنامه با مشارکت بنیاد استان زنجان و دستگاه‌های اجرایی در کمیته ایثارگران و تشکل‌های مردمی از ۱۲ تا ۲۲ بهمن ماه برگزار می‌شود، افزود: معمار کبیر انقلاب با رهبری پیامبرگونه خود مردم را به سوی سربلندی و پیروزی رهنمون کردند و حالا نیز هر یک از ما مسئولان و همچنین برخی از افراد جامعه که از آن دوران خاطراتی داریم باید فرزندان این میهن را با دلاور مردی‌های جوانان بی‌پروا و با ایمان آشنا کنیم.
وی با اشاره به اینکه برگزاری آیین عطر افشانی مزارهای شهدا با عنوان “مهمانی لاله‌ها” یکی از برنامه‌های دهه مبارک فجر است، ادامه داد: غبارروبی و عطرافشانی مزار شهدا همزمان با سراسر کشور در دیگر شهرستان‌های استان نیز برگزار می‌شود.
مدیرکل بنیاد استان زنجان اضافه کرد: برگزاری یادواره شهدا، تجلیل از خانواده‌های شاهد و ایثارگر و مبارزان دوران انقلاب، دیدار با خانواده‌های شهدا و ایثارگر در قالب طرح سپاس، اعزام جامعه هدف به اردوهای زیارتی بخشی از برنامه‌‌های دهه غرور آفرین فجر است.
وی با بیان اینکه شهید واژه مقدسی در دین اسلام است، بیان کرد: گذشتن از جان به عنوان ارزشمندترین داشته یک انسان سخت است اما برای کسانی که پا در این وادی خدایی گذاشته‌اند، گذشتن از بهترین داشته خود در قبال حفظ دین، ناموس و میهن اسلامی اندک ارزشی ندارد.
کاظمی با اشاره به اینکه مردم در دوران انقلاب و دوران جنگ به همگان نشان دادند که تا آخرین قطره خون خود پشت ولایت فقیه ایستاده‌اند، اظهار کرد: آنچه امروز بر همه ما روشن است هراس دشمن از کشور پرافتخار و اتحاد ملت است؛ کشوری که افتخارات خود را به واسطه خون پاک شهدا و ایثار مردم و رزمندگانش بدست آورده است.
استان زنجان ۲۹ شهید، ۲۰ جانباز و ۱۶ آزاده سیاسی را در کارنامه افتخارات دوران انقلاب خود ثبت کرده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا