ضرورت ترویج تعلیم و تربیت در وصیت‌نامه شهدا

 تا شهدا؛ در آستانه عید غدیر خم ۱۶۰ دانش آموز ممتاز شاهد و ایثارگر سبزوار  در حضور مسئولین آموزش و پرورش و بنیاد شهید و امور ایثارگران این شهرستان تجلیل شدند.
 در این مراسم که در تالار فرهنگیان شهرستان سبزوار با حضور احمد مهری رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران، دکتر مرتضی بینش معاون مدیرکل و مدیر آموزش و پرورش سبزوار و جمعی از مسئولان به همراه مدیران مدارس شاهد سراسر شهرستان و دانش آموزان برگزار شد، احمد مهری اظهار کرد: امروز بی تدبیری مسئولان آل سعود باعث شده است تا حریم امن الهی  به ناامن ترین منطقه تبدیل شود بطوریکه در تاریخ بعد از دوران اموی تاکنون اینگونه نمونه‌ای نداشته‌ایم.
مهری ادامه داد: با پژوهشی که در ۵۰ وصیتنامه شهیدان هشت سال دفاع مقدس صورت گرفته تمام این وصیتنامه‌ها مشترکاتی چون تعلیم و تربیت، همراهی و همدلی با رهبری، پیروی کردن از ولایت و حفظ حجاب دیده می‌شود.
در ادامه دکتر بینش بیان کرد: دانش آموزان به امر آموزش باید به عنوان یک پدیده  تحول برانگیز نگاه کنند.
وی با اشاره به اهمیت مثلث روانی در یک فرد گفت: تحصیل یک پدیده فردی و اجتماعی است که فرد دانش آموز علاوه بر توجه به مثلث روانی به مسائلی همچون موفقیت و میل کنجکاوی در آن تقویت می‌شود.
بینش گفت: امر تحصیل تنها برای اشتغال نیست بلکه باعث می‌شود یک جامعه با  سواد شود و قطعا در آن خطا و اشتباه به مراتب کمتر می‌شود و این  در نهایت باعث بالندگی یک ملت است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا