اخبار

ضرورت تبیین راه شهدا برای نسل جوان در جامعه

تا شهدا؛ سردار سرتیپ یعقوب زهدی دراین دیدارها ضمن تجلیل از استقامت خانواده‌های شهدا، افزود: خانواده‎های شاهد و ایثارگر جایگاه ویژه‌ای در جامعه دارند و باید بتوانیم آنگونه که شایسته است از ایشان قدردانی کنیم.
وی با تأکید برحفظ ارزش‌های ایثار و شهادت، گفت: به فرموده مقام معظم رهبری (مدظله العالی) زنده نگهداشتن یاد شهدا کمتر از شهدات نیست.
مسئول استراتژیک دفاعی ستاد کل نیروهای مسلح کشور در ادامه بیان کرد: شهدا نیازی به تجلیل ندارند و زبان هم قاصر است از توصیف مقامات بزرگ شهدا، ولی برای نسل فعلی و آینده شناخت سیره و راه شهدا امری ضروری است و نسل جوان باید شیوه و منش شهدا را بدانند و بشناسند.
سردار سرتیپ زهدی از همرزمان سردار شهید حاج جعفر نجفی آشتیانی در منزل این شهید بزرگوار به ابعاد شخصیتی و اخلاقی این شهید اشاره و اظهار کرد: شهید نجفی از بنیان گذاران دیدبانی در سپاه بود و فردی خلاق، با تقوا و شجاع و با ایمان بود.
رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران آشتیان در این نشست، گفت: جامعه ما برای به دست آوردن این اقتدار بهای گزافی پرداخته و تا همیشه به خانواده شهدا و رزمندگان مدیون است.
رمضانعلی ‎چراغعلی‎گل ضمن قدردانی از مسئولان جهت دیدار با خانواده شهدا، افزود: این دیدارها گرچه یک وظیفه است درقبال این عزیزان ولی باعث دلگرمی والدین و خانواده‌های ایشان است تا بدانند ملت ایران هرگز فداکاری فرزندان این خاک را فراموش نخواهند کرد.
گفتنی است در این دیدار ها سردار داود غیاثی‌راد معاون روابط عمومی و ارتباطات راهبردی اشراف ستادکل نیروهای مسلح، رمضانعلی چراغعلی‎گل رئیس بنیاد آشتیان، محمود حسنی فرماندار شهرستان آشتیان و جمعی از همرزمان شهید نجفی و مسئولین استانی و شهرستانی حضور  داشتند و از خانوادهای معظم شهیدان حسین جعفری، سردار شهید حاج جعفر نجفی و شهید مهدی پاینده تجلیل شد.
شهید حسین جعفری سال ۱۳۴۱ در نادرآباد متولد و ۲۷ آبان ۶۳ در پایگاه حاج بایرام به شهادت رسید، شهید حاج جعفر نجفی آشتیانی سال ۱۳۴۰ در آشتیان متولد و ۲۹ آبان ۶۲ در پنجوین عراق به شهادت رسید و شهید مهدی پاینده آشتیانی سال ۱۳۴۴ در آشتیان متولد و ۲۴ اردیبهشت ۶۵ در منطقه حاج عمران به شهادت رسید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا