ضرورت تبدیل گلزار شهدای قزوین به مرکز فرهنگی

تا شهدا؛ منوچهر حبیبی، معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار قزوین در جلسه کارگروه ساماندهی گلزار شهدا، شهادت سردار سرتیپ شهید حسین همدانی، که از افتخارات ایران و اسلام بود را، تبریک و تسلیت گفت.
وی در این جلسه اظهار کرد: به برکت شهدا و وجود افرادی همچون شهید همدانی‌ها در نظام است که ما در کنار یکدیگر با امنیت و آسایش و آرامش زندگی و برای عمران و آبادانی کشور برنامه‌ریزی می‌کنیم تا بتوانیم آینده بهتری برای قشرهای مختلف جامعه بسازیم.
حبیبی به فرهنگ ایثار و شهادت اشاره کرد و افزود: این فرهنگ باید در جامعه جاری شود، چراکه می‌تواند ما را در همه عرصه‌های اجتماعی، فرهنگی، نظامی و اقتصادی در دنیا پیشتاز کند و بر دشمنان اسلام نیز پیروز باشیم.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار قزوین با بیان اینکه گلزار شهدا یکی از راه‌های ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است که چراغش در جامعه روشن است، تصریح کرد: باید این مکان مقدس به یکی از مکان‌های فرهنگی تبدیل شود تا این فرهنگ در جامعه گسترش یابد.
وی ادامه داد: همان طور که باید در ساماندهی امور عمرانی گلزارهای شهدا تلاش کرد، باید در حوزه فرهنگی، نیز برنامه‌ریزی‌های لازم انجام شود تا بتوانیم از این مکان مقدس بیشترین بهره را ببریم.
حبیبی خاطرنشان کرد: با اتمام ساماندهی گلزار شهدا می‌توان بهره‌گیری حداکثری از این مکان مقدس در اجرای برنامه‌های فرهنگی کرد، بر این اساس ضرورت رسیدگی به گلزارها از اهمیت بسزایی برخوردار است.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار قزوین با اشاره به اینکه باید در حوزه فرهنگی با برگزاری برنامه‌های مختلف با هدف بهره‌گیری از گلزارهای شهدا در جهت ترویج فرهنگ ایثار و شهادت برنامه‌ریزی مناسبی کرد، یادآور شد: تحقق این هدف نیازمند برنامه‌ریزی جدی مسئولان است.
وی با بیان اینکه یکی از راه‌های عزت، اقتدار و آزادگی کشور ما در دنیا بهره‌گیری از سیره شهدا است، گفت: ساماندهی گلزارهای شهدا در روستاها و شهرها از حداقل کارهایی است که باید در این راستا سریعتر اقدامات لازم صورت بگیرد و منتی بر کسی نیست.
این مسئول با تشکر از اعضای جلسه کارگروه ساماندهی گلزار شهدا، به ویژه از زحمات شهرداری و شورای اسلامی قزوین در تعویض سنگ مزار شهدا افزود: مقدمات اولیه در این راستا به خوبی اجرا شده که با تامین اعتبارات لازم این پروژه بزودی عملیاتی می‌شود.
حبیبی به ساماندهی روشنایی گلزارهای شهدا در مناطق مختلف استان قزوین اشاره و تصریح کرد: باید از ظرفیت‌های انرژی‌های جدید و خورشیدی به ویژه در روستاها بهره گرفت تا این پروژه به نحو مطلوبی اجرایی شود.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار قزوین با اشاره به طراحی المان شهدا در گلزار شهدای قزوین اضافه کرد: باید پیگیری و اقدامات لازم در جهت اجرایی شدن این پروژه به سرعت انجام شود تا این پروژه هر چه سریع‌تر عملیاتی شود.
وی به پتانسیل‌ها و ظرفیت‌های سازمان بسیج سازندگی اشاره کرد و گفت: این نهاد با توجه به اعتبارات، تجربیات و ظرفیت‌هایی که دارد می‌تواند در ساماندهی گلزار شهدا کمک بسزایی به مسئولان مربوطه کند که نباید از ظرفیت‌های آن‌ها غافل شد.
حبیبی با اشاره به اینکه همه تلاش‌مان را در جهت ساماندهی گلزار شهدا انجام خواهیم داد تا به اتمام برسد، خاطرنشان کرد: بعد از انجام این پروژه باید در اجرای برنامه‌های فرهنگی در این گلزارها بیشتر برنامه‌ریزی کرد تا بتوانیم بهره‌گیری معنوی بیشتری داشته باشیم.
* ایسنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا