اخبار

ضرورت برگزاری برنامه‌های ارزشمند در باب ایثار و شهادت

به گزارش تا شهدا؛ علی کاظمی مدیرکل بنیاد استان زنجان، مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان و دیگر مسئولان مربوطه در بیت نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان حضور یافته و درباره برگزاری یادواره شهدای نوجوان استان به گفتگو پرداختند.
در این دیدار آیت الله خاتمی نسبت به برگزاری اینگونه برنامه‌ها ابراز خرسندی کرده و تاکید کرد: در راستای برگزاری برنامه‌های پرمحتوا و متنوع و همچنین معرفی مطلوب شهدا و ایثارگران به قشر جوان باید بیش از گذشته اقدام شود.
در ادامه کاظمی مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان با بیان اینکه تلاش این نهاد بر این است که با برگزاری برنامه‌های متنوع یاد و خاطر شهدا و ایثارگران را زنده نگه دارد، اظهار کرد: امسال با حضور مسئولان ادارات استان زنجان در قالب طرح سپاس بیش از ۳ هزار و ۷۰۰ دیدار صورت گرفته است.
وی با اشاره به اینکه همه دستگاه‌ها باید در حوزه فرهنگی خود برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت تلاش کنند، بیان کرد: در ۹ ماهه امسال بالغ بر ۳۰۰ یادواره و مراسم با موضوع ایثار و شهادت برگزار شده است. این برنامه‌ها با استقبال خوب مردم و خانواده‌های شاهد و ایثارگر همراه بوده است.
محمدنقی صالحی مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان زنجان با تاکید بر اینکه کودکان و نوجوانان در فضای کنونی و با توجه به هجمه‌ها باید نسبت به ارزش‌های کشورمان اطلاعات مناسبی داشته باشند، گفت: برگزاری یادواره شهدا فضای مناسبی برای آشنایی با شهدا و ایثارگران و فداکاری رزمندگان میسر می‌کند.
وی در بخشی از سخنان خود گزارشی از چگونگی روند برگزاری یادواره ۴۲۸ شهید نوجوان استان را به افراد حاضر در جلسه ارائه کرد.
اولین یادواره ۴۲۸ شهید نوجوان استان زنجان با همکاری و مشارکت بنیاد شهید و امور ایثارگران، اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان زنجان، استانداری و دیگر ادارات استان زنجان ۵ بهمن ماه سال جاری در سالن زیتون جهاد کشاورزی زنجان برگزار می‌شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا