صبر مادران شهدا الگو گرفته از حضرت زینب(س) است

تا شهدا: والیه معظمی گودرزی روز پنجشنبه با تبریک روز خبرنگار به تمام اصحاب قلم به خبرنگار ایرنا گفت: مرگ فرزند برای والدین بسیار سخت و طاقت فرسا است به خصوص اگر فرزندت در غربت مورد حمله وحشیانه کافران قرار گیرد.
وی اظهار کرد: ما شهدای فراوانی را تقدیم انقلاب کرده ایم و هر بار که از جبهه ها شهید می آوردند از یک سو دلم به حال مادرانشان می سوخت و از سوی دیگر می گفتم خوش به حالشان مادر شهید هستند و فردای قیامت فرزندشان شفیع آنها خواهد بود.
مادر شهید محمود صارمی خبرنگار شهید خبرگزاری جمهوری اسلامی افزود: شهادت سعادتی بزرگ از سوی خداوند است که نصیب هرکس نمی شود؛ محمود در هشت سال دفاع مقدس ۱۷ ماه به عنوان دانشجوی بسیجی در خط مقدم بود و همواره آرزوی شهادت داشت اما آن زمان شهادت نصیبش نشد.
وی با بیان خاطراتی از شهید صارمی اضافه کرد: قسمت این بود تا فرزندم در افغانستان شهید شود تا با شهادتش دنیا از جنایات طالبان در افغانستان مطلع شود و گامی بزرگ در راستای رسالت حرفه ای خود بردارد.
بانو معظمی گودرزی گفت: وقتی خبر شهادت محمود را شنیدم از هوش رفتم و بعد از به هوش آمدن تا مدتها وقتی مجسم می کردم که چگونه طالبان ۳۰ گلوله بر بدن آنها وارد کرده اند بسیار بی طاقت و پریشان می شدم.
وی ادامه داد: روزهای سختی را می گذراندم تا اینکه روزی در سجاده نماز از حضرت زینب(س) خواستم مانند همه مادران شهدا به من صبر بدهد و تا امروز که ۱۷ سال از شهادت فرزندم می گذرد با تکیه بر صبر حضرت زینب(س) این فراق را تحمل کرده ام.
وی گفت: محمود امانتی بود که خدا به ما داده بود و خوشحالم که این امانت را به بهترین نحو تحویل دادم.
مادر شهید صارمی افزود: از اینکه فرزندم باعث افتخار و سربلندی ایران اسلامی شده و از اینکه به برکت خون پاک او خبرنگاران هر ساله ۱۷ مرداد گردهم جمع می شوند و از دغدغه ها و مشکلات خود می گویند، خرسندم.
آنچه که در کربلا ماند نام مادران شهیدی بود که همواره یادشان جگرسوز بود و آنچه زینت این مادران بود تاسی از حضرت زینب(س) بود، صبری که دلواپسی را در خود می خورد.
شهید محمود صارمی خبرنگار ایرنا و مسوول خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران در مزار شریف افغانستان در خرداد ۱۳۴۷ دیده به جهان گشود و در شنبه سیاه ۱۷ مرداد ماه سال ۱۳۷۷ به دست گروه متحجر طالبان در کنسولگری ایران در افغانستان مورد حمله وحشیانه این گروهک بی ریشه قرارگرفت و به درجه رفیع شهادت نایل آمد.
امام جمعه بروجرد و جمعی از مسوولان و خبرنگاران شهرستان بروجرد روز پنجشنبه با حضور در منزل پدری شهید محمود صارمی یاد و خاطره این شهید والامقام را گرامی داشتند.
* ایرنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا